«Червоний» понеділок

SambirWZ
32

«Червоний» понеділок

У понеділок після обіду, як і перед обідом, біля ратуші зібралися бізнесмени міста. Точніше, прості підприємці, які були заскочені рішенням з Києва про те, що Самбір потрапляє у «червону зону». Ми визнаємо їх рацію у тому, що від четверга, коли нас оголосили закритими, до понеділка, коли ми нарешті прозріли, пройшло кілька днів.

МІСЬКА влада мала б за той час (п’ятниця-субота-неділя) сказати своє слово. Але тоді не сказала, хоча ми і тоді, і в понеділок не були надто оптимістичними – бо що місцева рать може зробити в цій ситуації? Хіба сказати своє «Фе» і заявити, що ми самі собі господарі на своїй території.

Найперше, ми раді, що помилилися у власних прогнозах – опозиціонери нинішньої ратуші не прийдуть. Прийшли! Це справді прояв громадянської свідомості, незважаючи на те, чи любить хтось Юрія Гамара, чи ні. Біда об’єднує! Ми знали позицію міського голови ще до сесії – не коритися «червоній зоні», тому для нас не було відкриттям на засіданні погоджувальної ради озвучені проєкти рішень. Там йшлося про незгоду з рішенням Центральної комісії з надзвичайних ситуацій з приводу Самбора. В ратуші підрахували, що якщо в день захворіє на коронавірус одна людина, і так буде протягом 14 днів, то місто знову автоматично «червоніє»… Виходячи з цього, рішення Києва стосовно Самбора місцеві обранці вважають необгрунтованим і таким, що порушує Конституційні права громадян. Виконавчі органи влади мають забезпечити повноцінну життєдіяльність міста – мусять працювати усі заклади, як було раніше, має їздити транспорт. Міська рада рекомендувала поліції утриматися від штрафів підприємців, які працюватимуть. До речі, станом на 13.00 понеділка адмінпротоколи за порушення карантину поліція склала на 17 суб’єктів господарювання. Депутати звертатимуться до всіх, починаючи від Президента і закінчуючи головою ЛОДА, негайно відмінити для міста «червону зону». Рішення обранців близько двох сотень підприємців, які зібралися під ратушею, сприйняли оплесками Їм непереливки – вони заледве оговталися від карантину в березні-квітні…

Іншими словами, Самбір показав «червоній зоні» «червону картку». Бізнесмени звично виходять на роботу, обіцяють суворо дотримуватися карантинних умов і сподіваються, що поліція їх не зачіпатиме і не штрафуватиме, хоча для поліції вказівка зверху обов’язкова для виконання. Зрештою, як і обов’язковим для виконання на самоврядній території є рішення органу місцевого самоврядування. Ніхто не заперечує існування короноварісу, але поставити місто на коліна – це не по-людськи. Як будуть розвиватися події далі, розповімо у наступних номерах… А ще сьогодні – про реакцію опозиціонерів. Назвати її однозначною не можемо… Депутатам зачитують проєкт рішення про незгоду з канонами «червоної зони», з яким усі 26 були згідні, а в зал заходить молодий чоловік у супроводі одного з колишніх чиновників міста і знімають все на телефон. Навіщо? Повипендрюватися? Чи для того, аби сказати: то ми домоглися поблажливого рішення для бізнесу Самбора? Так і сталося, хоча перед тим опоненти ратуші дуже переймалися не стільки паралічем місцевого бізнесу, скільки здоров’ям містян і начебто негідною поведінкою Юрія Гамара… Ми не обожнюємо Юрія Петровича, але рішення сесії на користь підприємницької громади та звернення підписуватиме він і не знати, як на це зухвальство з його боку будуть реагувати столичні чиновники.

І до слова. День Самбора, який традиційно випадає на початок вересня, мер відмінив. Кошти – 200 тисяч на імпрезу, підуть на лікувальні заклади. 100 тисяч – на підготовку навчальних та дошкільних закладів до імовірної їхньої роботи в час коронавірусу.

…На одному з українських телеканалів дивився в понеділок новини. Перша тема – Білорусь, друга – Самбір. Круто!

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити