Через Нижанковичі пішки – і в Європу

SambirWZ
162

Через Нижанковичі пішки – і в Європу

Ми уже якось давали самі слово, що писати про міжнародний пукнт пропуску будемо тільки тоді, коли там уже щось розпочнеться, бо ми пишемо-пишемо, а толку ніякого – хіба щоразу пересувають терміни початку будови. Але цим повідомленням ми не могли знехтувати – надто воно привабливе.

В уряді Польщі підтримали намір збудувати на новому пункті пропуску “Нижанковичі – Мальховіце” пішохідний перехід – це повідомлення журналісти виокремили з відповіді польського МЗС на запит депутатів Сейму Йоанни Мухи та Войцеха Вовка щодо облаштування нового пункту. У польському МЗС наголосили: попри те, що початковий проект ПП не передбачав пішохідного переходу, група з питань облаштування державного кордону своїм рішенням ухвалила передбачити можливість розробки і такого шляху. За інформацією МЗС Польщі, місцева влада вже представила програму функціонально-виробничого будівництва автомобільного прикордонного переходу в Мальховіце, який враховує інфраструктуру для облаштування пішохідного руху. “Питання зміни порядку руху на переході … вимагає визнання обома сторонами на більш високому рівні, що буде зроблено в рамках угоди про відкриття переходу в Мальховіце, у відповідності до ст. 7 угоди між урядом Республіки Польща і урядом України про пункти пропуску”, – резюмували в МЗС Польщі.

Підкарпатське воєводство Польщі оголосило тендер на розробку проектної документації на облаштування автомобільного переходу “Мальховіце-Нижанковичі” на Львівщині. Пропозиції приймають до 11 травня, а проект має бути готовий до кінця року. Будівництво нового пункту пропуску планують розпочати у другому або третьому кварталі 2018 року. До 2020 року об’єкт мають закінчити і здати в експлуатацію. Прикро, але дата відкриття Нижанкович щоразу відсувається вперед. Раніше поляки вказували більш оптимістичні цифри календаря….

Нагадаємо, польські активісти також ініціюють відновлення залізничного сполучення на цій ділянці.

А поки на верхах “будують” пункт пропуску, нарід на низах уже працює… В суботу відновленою залізничною лінією із Польщі до Нижанкович вдруге приїхала дрезина, в якій розмі-стилися польські журналісти та активісти громадської організації “Лінія 102”, яка займається відновленням залізничного сполучення на прикордонні. Мета поїздки – розвиток туризму на наших теренах.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар