Чи буде повертати Старий Самбір «чужі» податки?»

SambirWZ
260

Чи буде повертати Старий Самбір «чужі» податки?»

Запахло скандалом! Протягом 2 років Львівська обласна рада перереєструвала 4 медзаклади та Львівський історичний музей, який розташований у Львові, за межі міста. Проте Верховна Рада 2 грудня проголосувала за законопроєкт, яким повернула місту втрачені установи, розповів мер Львова Андрій Садовий. Верховна Рада зупиняє безпідставні перереєстрації комунальних закладів, а загублені від цього кошти повертає в бюджети громад, яким вони належать. 

ДЛЯ Львова цей законопроєкт – це особлива перемога. Вийшло так, що фізично заклади розташовані й працюють у Львові, більшість працівників – теж львів’яни. А от податки сплачують в обласний бюджет, – розповів Садовий. Внаслідок таких рішень ЛОР Львів втратив декілька десятків мільйонів гривень. За словами мера, ці гроші могли б піти на облаштування інфраструктури для медзакладів та музею… То було ледь не офіційне тлумачення і абсолютно правильне з точки зору Львова, хоча стоп! Знаєте, з чого розпочиналося і що пояснювали керівники медзакладів, коли перерєстровували свої установи в містечка області, у тому числі, онкоцентр – у Старий Самбір. Лікарні сплачували податки в бюджет міста, але коли зверталися у мерію, мовляв, ви отримуєте наші податки, то дайте хоч щось на розвиток самих закладів. Не давали! Тому лічниці пішли іншим і законним шляхом – перерєстровувалися у райони, а відтак починала діяти програма допомоги цим же закладам. Тобто, згідно з домовленостями, половину суми податків райони-щасливчики мали перераховувати тим же медичним закладам. Річ у тому, що платник податків міг сплачувати їх або за місцем центрального офісу, або будь-де на території, де здійснює свою діяльність. Обласний онкоцентр, приміром, надавав послуги і мешканцям Старосамбірщини… Свого часу таким же шляхом пішла Самбірська районна рада, коли за щось образилася на міську і зареєструвалася за місцем діяльності – у селі Вощанці, наприклад… Щоправда, на останній сесії райради минулої каденції знову повернулася в Самбір – ніби знала, щоб приймуть парламентарі закон про повернення «блудних».

Аналітики, які достеменно вивчили цей законопроєкт, кажуть, що ті міста, які отримували «чужі» податки, будуть змушені їх повернути. Сумніваємося… З одного боку, Закон зворотної сили не має. З другого – ті ради, які укладали джентельменські угоди, уже не існують. Ті ради ОТГ, які створені, точно скажуть, що ми до цього не причетні і як щось до чогось, то будуть судитися. Скажімо, чому Ігор Трухим – нинішній лідер Старосамбірщини, має повертати те, що брали попередники. Брали, до речі, як нам відомо, на заробітні плати працівникам бюджетних установ.

Ми знайшли у соціальних мережах і такі тлумачення. «Верховна Рада 305 голосами «за» підтримала законопроєкт депутатки від партії «Голос» Галини Васильченко щодо установ, які були перереєстровані зі своїх фактичних місць перебування по районних центрах чи селах. Усі заклади протягом трьох місяців повинні повернутися на реєстрацію свого фактичного місця перебування. Напевно, цьому не дуже раді голови райрад, на території яких були зареєстровані ці лікарні чи музеї. Як правило, це небагаті райони, для яких кожна копійка на рахунку. Наприклад, Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр перереєструвався у Старому Самборі і почав сплачувати прибутковий податок за місцем реєстрації. А це 6.4 млн. грн. І хоча, 50 відсотків цих коштів потрібно було повернути, але таким чином доходи бюджету Старосамбірського району збільшилися на 3.2 млн. грн. Немаленька копійка!» Зверніть увагу, про повернення податків партія «Голос» взагалі нічого не сказала.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити