Чи додали нам свята зайвої ваги?

SambirWZ
207

Чи додали нам свята зайвої ваги?

Журналісти «Високого Замку» запропонували трьом нашим землячкам  зважитися до новорічно-різдвяних об’їдань і після них

Свята, Богу дякувати, минули. У нас, галичан, новоріччя та Різдво завжди були підкріплені не тільки гарним настроєм, але й смаколиками… Ми цю істину знали віддавна, але акурат перед новим роком Інтернет-видання зарясніли повідомленнями про те, що у часі цих свят кожен з нас в середньому набирає до 5 кілограмів ваги, яку потім дуже складно скинути. Причина у тому, що господині готують надто багато калорійних страв, а домочадці усе це споживають. Плюс до того, мало хто активно рухається, щоб зганяти зайві калорії, бо насправді: що взимку робити? Прийшов додому – телевізор і кухня…

Ми вирішили провести експеримент і впросили трьох жінок, які мають удома терези, проконтролювати свою вагу: до свят і після них. Треба сказати, що упрошувати було непросто. Я не врахував того моменту, що жінки, як правило, не люблять говорити про свою вагу. А заразом, коли погодилися, то ми попросили їх дослідити і фінансові моменти свята… З їхнього боку, умова участі у “конкурсі” – анонімність. До слова, ми пропонували експеримент і чоловікам, але ті категорично відмовлялися, бо, якщо правильно збагнули, чоловічу половину наших читачів зайві кілограми аніскільки не переймають.

Так ось, пані Галина, яка працює у продуктовому магазині, зізналася, що “підписавшись” на наш експеримент, намагалася багато не їсти, щоб потім не осоромитися. Тим не менше, набрала 2 кілограми :”Сама не знаю, де взялося. Треба сідати на дієту…” На Новий рік та Різдво з домашньої “шкатулки” пішло 2 тисяч гривень. Це дуже багато, але основну суму потягнули м’ясні страви і спиртне. Ну, без них якось не обійтися, а на Різдво приїжджали доньки з чоловіками та внуками, тому холодильник практично спустошили. Те, що не встигли скуштувати за святковими столами, понаскладувала їм у торби.

Марія, 31 рік, бухгалтер, який перебуває у декретній відпустці. За свята стала огряднішою на три кілограми і жахається від цього, бо за час декрету і так погладшала. Основна причина у тому, як зізналася, що дуже любить солодощі, а на свята без пляцків не обійтися. В інші дні їх не купує, бо грошей шкода, а у ці – можна. Додала, що на Святвечір спочатку повечеряли удома (скромно так), потім поїхали до батьків чоловіка, потім до її батьків – традиція така, і хоч начебто намагалася не переїдати, однак всього по трішки – і під вечір уже годі було дихнути. Накупила перед святами продуктів дуже багато, хоча знехтувала нашим проханням збирати чеки, щоб витрати підрахувати. Очікували гостей, але ті не прийшли, тому більшість салатів опинилося у смітнику. Не шкодує, бо так інколи трапляється – ніколи не вгадаєш. І наостанок повідомила, що зайві кіло буде зганяти вранішньою зарядкою. Невдовзі весна і треба буде на люди виходити, а з целюлітом – не пасує.

І нарешті, рекордсменом стала Людмила, яка працює нянею у садочку. Спочатку навіть не хотіла зізнатися, скільки додала у вазі, натомість жартівливо зазначила, що, мабуть, “вага поламалася”, бо висвітлило на 5 кілограмів більше, ніж було до Нового року. Тобто, подумали ми собі, вийшла на той рівень, який дослідники і визначили. Проблеми не бачить: “А що мені заміж другий раз виходити?” Та й такий результат вважає нормальним, оскільки жінка, поки готує щось на кухні, неодмінно пробує, а вже коли сяде за стіл, то теж неохота відставати від інших. До того ж, всі ті холодці, м’ясо, ковбаси, пампушки нікуди не діваються – залишаються на животі. Хоча визнає, що свята – це суцільне марнотратство – “спустила” більше 2 тисяч гривень, які навмисне збирала. Один похід у супермаркет та на ринок, потім другий – і гроші – як корова язиком злизала… Усе, що не з’їли, опинилося у морозильній камері в очікуванні гірших часів.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар