Чи залишають старий унітаз після нового ремонту?

SambirWZ
67

Чи залишають старий унітаз після нового ремонту?

Видається на те, що тема облаштування колишнього єврейського кладовища ще довго буде на устах. Вона обростає домислами, інсинуаціями, фантазіями… Ми спробували ще раз пошукати істину на прес-конференції міського голови Самбора Юрія Гамара. 

ВІН запевнив, що його позиція залишається незмінною: не буде робити нічого без певних ключових речей: погодження з громадою, з духовенством усіх конфесій як християнських, так і єврейських спільнот. Тут навіть постановка питання, чи ви хочете, чи не хочете перенести хрести, не стоїть. Юрій Петрович запевнив, що він нічого не буде переносити, а хоче, щоб у місті був мир і спокій, щоб люди один одного поважали незалежно від того, до якого віросповідання належать.

До 1 листопада деякі Інтернет-ресурси писали, що там вже стоять заведені трактори, аби переносити хрести. Напередодні була зустріч з представниками духовенства, обговорили цю проблему… Після вшанування пам’яті розстріляних людей на єврейському кладовищі була зустріч мера з почесним консулом Канади в Україні  Оксаною Винницькою, були представники єврейської громади, учасники бойових дій, які також взяли участь в урочистостях на міському кладовищі. Це мало б продемонструвати, що ми одна громада, одні люди…

Юрій Гамар водночас наголосив на тому, що якщо ми будемо думати виключно про перенесення хрестів, то ніколи не реалізуємо цей проект. Якщо будемо робити благоустрій, якщо будемо робити цей меморіал згідно з проектом, то люди повинні прийти і сказати нам: друзі, хороший меморіал, хороший пам’ятник, лавочки, а ті хрести не вписуються в той архітектурний ансамбль. Це все одно, що зробити вдома новий ремонт і залишити старий унітаз – це неправильно. Все має бути зроблено комплексно. І всі повинні бути задоволені. А влада буде сприяти обговоренню цього процесу. Нема ніяких домовленостей в кулуарах, все відбувається відкрито і прозоро.

Ось такі міркування офіційного Самбора, а вам робити висновки.

Юрій БАРНА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар