Чиновники зі Львова просили нас приймати їхнє сміття
Після того, як провалився львівський сміттєвий меморандум, очільники Львова та Львівщини їздять на сесії міських та районних рад області і переконують місцевих у тому, як то буде добре, коли у них будуть сміття забирати. Самбір удостоївся зустрічі з заступниками голови ЛОДА та міського голови Львова з ЖКГ.
Гості розповіли нам, яка біда в обласному центрі, мовляв, біля дитячих майданчиків – гори непотребу, щурі бігають, а як пригріє сонечко, то взагалі буде пекло. Ми в Самборі це розуміємо і навіть співчуваємо, але тема львівського сміття стала ледь не катастрофою для усієї України. Влада області та Львова щось намагається зробити, зокрема, визначаються з інвесторами, які готові будувати завод, шукають земельні ділянки, але нелегко знайти. Бо куди б не тикнулися, скрізь активісти перекривають шлях благородним намірам. Депутати міськради почули від львівських про те, що на такі зібрання їздять одні і ті ж люди, видаючи себе за місцевих. Тобто, підводять риску, сміття стає темою політичною, бо начебто комусь вигідно нагнітати ситуацію довкола Садового. За логікою, з якою до нас приїхали пани, депутати мали проголосувати за дозвіл користуватися львів’янам нашим полігоном. Після всього, що відбувалося, не думаю, щоб рішення було позитивним, але домовилися про те, що спочатку відбудуться громадські слухання, потім, за підсумками обговорення, депутати приймуть остаточне рішення, надавши право міському голові підписувати угоду. І знову ж таки, не думаю, що місто погодиться.
Заступник мера Львова натякнув, що в області нема жодного до кінця узаконеного звалища, а тому у будь-який момент і самбірський можна закрити, хоча наш полігон один з найкращих в області. Мені ця репліка не сподобалася, бо коли приїжджають нас просити, то якось не пасує нам погрожувати. Обіцяють, що коли нам протягом двох років (поки збудують завод) возитимуть сміття, то Самбір отримуватиме більше 15 мільйонів у рік. Сума вражаюча, тим паче, з грішми можна робити все, що заманеться – і дороги ремонтувати, і свою сортувальну лінію придбати. Хоча, як нам розповіли гості, сортувальна лінія тільки на 30 відсотків зменшує гори сміття, решта залишається. Любов Мосійчук та Світлана Дутко допитувалися, скільки має бути метрів від сміттєзвалища до осель, і почули у відповідь, що за нормами – 500. У Самборі житловий масив за кілометр… І нарешті, місто не могло не дорікнути чиновникам зі Львова перенесенням кінцевої зупинки маршруток на передмістя Львова. Степан Кузьо з цього приводу говорив аргументовано, але глибоко сумніваюся, що гості нас почули. Точніше, почули, але обіцяли подумати. Хоча могли думати тоді, коли всі влади у нашому краю приймали звернення від імені пасажирів. Депутатів трохи заїло те, що нас, провінціалів, не чують, а коли у Львові біда, приїжджають.
Про підсумок розмови ви чули – будуть громадські слухання.
…Лідери “Свободи”, “Громадянської позиції”, “Народного контролю” та “Батьківщини” звернулися до влади Старосамбірщини, щоб з резервного фонду виділити 200 тис. на впорядкування діючого біля райцентру сміттєзвалища.
Христина БАХУРСЬКА.