Чиї мільйони вкладуть у смітник?

SambirWZ
144

Чиї мільйони вкладуть у смітник?

Сміттєву тему у Самборі торік ми визнали вічною і зробили це справедливо, бо з настанням новоріччя мусимо її знову продовжувати. Хоча минулого разу самі ж визнали її неактуальною, бо людей, виявляється, не надто переймає, хто, що і куди возить. Тим не менше, розповіли вам, що екологи вписали Самбір у перелік тих об’єктів, які перевірятимуть. Іншими словами, наш полігон «перетрясуть» і невідомо, якими будуть приписи…

Алесьогодні поговорити на цю ж тему нас змусили два повідомлення, які або заперечують одне одного, а чи доповнюють – поняття не маємо. Це уже як ви собі самі вирішите. З’ясувалося, що Самбірська міськрада замовила реконструкцію місцевого сміттєзвалища за 400 тис. грн., а комунальне підприємство «Об’єднане» оголосило закупівлю у системі  ProZorro на реконструкцію полігону ТВП в місті Самборі, яку переможець тендеру має виконати до 31 грудня 2026 року. Аукціон стартує 8 лютого, а стартова вартість реконструкції сміттєзвалища – 400 000 грн. Як ідеться у закупівлі, у рамках реконструкції мають виконати підготовчі та земляні роботи, облаштувати газовідвідні колодязі та профільтраційний екран, електроосвітлення, водовідвідні канави, захист від блискавок, пожежну сигналізацію та інше. Треба сказати, що держава, маючи намір увійти в ЄС, з такими сміттєзвалищами, як нині, туди не увійде. Тому і вживають відповідних заходів.

А ось наступне повідомлення. Комунальне підприємство «Об’єднане» оголосило відкриті торги з пошуку підрядника для реконструкції місцевого полігону ТПВ в місті Самборі. Мова йде про тендер, який 23 січня, розмістили на порталі Prozorro. Згідно з документацію, підрядник проведе необхідні підготовчі роботи, надалі земляні та загальнобудівельні роботи зі встановленням тимчасової дороги, газовідвідного колодязя, влаштує опалення, вентиляцію, електросилове обладнання та електроосвітлення. Окрім того, передбачили встановити дренаж та водовідвідні канави, блискавкозахист, пожежну сигналізацію, радіаційний монітор, дорожнє покриття та тротуар, інше. Загалом на виконання робіт передбачили 72 млн. 558 тисяч гривень. Аукціон з визначення переможця торгів призначили на 8 лютого, а повне виконання робіт заплановане до кінця 2026 року. Здається, дати збігаються як в одному повідомленні, так в іншому, різняться хіба суми. Ну, погодьтеся, 400 тисяч і 72 мільйони – це небо і земля… За нагоди перепитаємо у «батьків» міста, де істина, хоча істина у тому, що наш полігон будуть окультурювати. От тільки чисто обивательське питання – чи ті тисячі з мільйонами мають йти з місцевого бюджету, тобто наші з вами, а чи з якихось екологічних фондів?

Варто зазначити, твердить джерело інформації, що згідно з даними Youcontrol, за останні 3 роки КП «Об’єднане» шість разів фігурувало у судових справах. Між тим, 90 днів тому був змінений керівник підприємства.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар