Чому в периферійному селі не чути запаху газу?

SambirWZ
224

Чому в периферійному селі не чути запаху газу?

Проректор університету, уродженець Кобла Мар’ян Лозинський та голова Старосамбірської райради Тетяна Терлецька досягнули порозуміння

У попередньому спецвипуску розповіли вам про втілення проєктів на території Страшевицької сільради. І не могли не згадати, що мешканці Кобла, наприклад, вважають себе обділеними – ці скарги чули давно і лиш тепер видали на люди. Хоча насправді, мова йшла не стільки про те, що і якому селі зроблено, а про те, що так уже повелося: усе найкраще – на центральні садиби, а периферійні села залишаються у пасинках. І особливо загострили увагу громад на тому, що в час децентралізації, ймовірно, ця тенденція залишиться: лідери об’єднаних громад пильнуватимуть свої центри. 

ДУЖЕ приємно, що тема не залишила байдужими наших читачів і дискусії розгорнулися на сторінках со-ціальних мереж. Оскільки тема наша, ми вирішили її забрати з Фейсбуку і перенести на папір. Це не просто дискусія, це пошук істини. І вона буде корисна для інших закутків наших районів.

Уродженець Кобла, проректор Львівського Національного університету імені Івана Франка Мар’ян ЛОЗИНСЬКИЙ: «Прочитав публікацію в газеті «Високий Замок. Самбірщина» (19.06.20 р.), яку розмістив мій давній приятель-журналіст Ромко Іванчук під назвою: «Кобло трішки ревнує Страшевичі? або Як не згинути малим громадам після децентралізації». Очільниця Старосамбірської районної ради пані Тетяна Терлецька наводить конкретні успіхи своєї депутатської діяльності, очевидно, і коліжанки, Страшевицького голови пані Галини, щодо розвитку інфраструктури у Страшевичах, Созані, і не забула перерахувати, що зроблено у Коблі. Отже, Страшевичі отримали значне фінансування на ремонтні роботи дороги, спортмайданчика… Ок! Але в мене запитання: «Чому Ви, шановні керівники, нічого не зробили за свою каденцію щодо введення в експлуатацію школи в Страшевичах, яка десятиліттями пустує і знищується? Прокуратура давно мала б порушити справу!»

Ви, пані Тетяно, згадуєте про заведення газу до мого рідного Кобла! А коли Ви були там?! Я був тиждень тому і не чув жодного запаху газу, можливо, Ви, переплутали села у своєму районі, а можливо Ви вже стартувати на вибори до ОТГ?! Щодо вуличного освітлення в селі, то ліхтарі гарно освітлюють людям городи, що сприяє буйному росту городини. А тепер про серйозне. Я народився в Коблі, яке входить до центральної садиби у Страшевичах і добре пам‘ятаю, як розвивалося моє село у всі часи. Але такого безвідповідального ставлення з боку представників влади до звичайних потреб моїх земляків щодо покращення побутових умов не повинно бути!!! Адже, на території Страшевицької сільради знаходиться багато приватних споживачів природних ресурсів, які експлуатують десятками років державні надра. І вони стверджують, що перераховують певні кошти до місцевого бюджету у різних формах! Інші варвари знищують лісові масиви та місцеві дороги, на що закриває очі і місцева, і районна влада! І наостанок, де можна побачити звіт про надходження та використання місцевого бюджету Страшевицької сільської ради?»

Тетяна ТЕРЛЕЦЬКА: «Пане Мар’яне, чому у звичайній і, здавалося б, буденній інформації Ви ревно бачите «успіх Терлецької»? А якщо серйозно, то підвідний газопровід до села і розвідний по селу – це трішки різні речі. Саме тому Ви й не почули запаху газу. Для того, щоб завершити справу, потрібно продовжувати розпочате. Щодо вуличного освітлення, то це стало можливим через участь громади у конкурсі мікропроєктів. І одне, і друге – завдяки активній позиції самої громади під час зборів у селі Кобло, і я там була присутня. Прозвучало тоді і питання ремонту Народного дому – цього року через мікропроєкт вдасться зробити заміну покрівлі. Стосовно за господарювання школи. На сайті РДА будівлю розміщено як інвестиційний об’єкт, однак пропозиції відсутні. Щодо лісокористування мою позицію Ви почули під час спільної наради знову ж таки в РДА. Одним словом про вибори згадуєте чомусь Ви, а особисто для мене це пророблена спільна робота громади-влади-бізнесу. Чи я цим задоволена? Звісно, ні. Є ще над чим працювати».

Мар’ян ЛОЗИНСЬКИЙ: «Дуже дякую, пані Тетяно, що нормально зреагували на мій допис. Моє бажання як жителя Кобла покращити умови проживання мешканців, яких стає все менше. Закликаю Вас проявити більше активності (готовий Вас підтримати) щодо боротьби з варварами, які нищать лісові масиви, що оточують наше село! Обов‘язково допоможіть завершити школу у Страшевичах. Запевняю Вас, шановна пані Тетяно, що поважаю Вас і пані Галину, бо добре розумію, яку важку місію маєте! Готовий до співпраці!»

А хочете знати, чому у вступній частині ми написали про те, що тема стосується не лише Страшевич-Кобла? Дискусія між панством Лозинським і Терлецькою видалася плідною і сторони дійшли порозуміння. Таке ж порозуміння має бути скрізь, але у нас часто виходить, що за соціальний розвиток «дбають» почасти скаржники, які їздять на заробітки регулярно, які не працюють на своїй території, не платять податки, але, надивившись на Європу, вимагають благ для своїх сіл. І при цьому палець об палець не хочуть вдарити, проте вважають за честь покритикувати владу. Критикувати владу нині модно, воно зовсім нічого не коштує… Набагато складніше бодай підставити плече, як це анонсував пан проректор університету.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити