Чому горяни менше хворіють?

SambirWZ
43

Чому горяни менше хворіють?

З того часу, як на нас звалилася новітня пошесть – коронавірус, і тішило, і дивувало одне питання: чому Старосамбірщина, наприклад, має мало захворілих, а сусідня Самбірщина – кишить. Ніби й недалеко одне від одного живемо… 

ПОЯСНЕННЯ знаходили у тому, що там більше чистішого повітря і менші скупчення людей. Радіємо, що більш детальні пояснення дала Львівська мануфактура новин устами авторитетів.

За увесь період пандемії Сovid-19 у Львові та області підтвердили у 20 350 осіб. Лідерами вже тривалий час є жителі Пустомитівського (1682), Яворівського (1149) та Жовківського районів (983). Натомість, найменше хворіють в гірських районах області. Наприклад, у Турківському та Старосамбрському районах – лише 108 випадків. До речі, наші шпиталі, які боряться з хворобою, лише на половину були заповнені хворими станом на початок тижня. І під цю тему: минулого тижня статисти оприлюднили кількість заслаблих серед медпрацівників. У Самбірському міському Центрі надання первинної медичної допомоги захворіло 8 працівників, 6 з яких одужали. Серед працівників Самбірської ЦРЛ було зафіксовано 42 випадки, одужали 33 медики, одна людина, на жаль, померла. Цікаво, що в офіційну статистику не потрапила Старосамбірщина взагалі, хоча знаємо, що і там був зафіксований смертельний випадок, не кажучи уже про захворілих… Але повернемося до чистого повітря…

«У гірських районах нема великих організованих підприємств, заводів, фірм, де було б велике скупчення людей. Відповідно, там менше між собою контактують, а тому, навіть якщо хтось і захворів, то ланцюжок зараження є невеликий. Ще однією причиною може бути легкий перебіг хвороби, через що люди мало звертаються до медичних закладів», – пояснила експертка з епідеміології департаменту охорони здоров’я ЛОДА  Оксана Пушкарьова.

За її словами, якогось спеціального аналізу ситуації, де більше чи менше виявлених коронавірусних хворих, департамент охорони здоров’я ЛОДА не здійснював, бо не було потреби.

Станом на початок тижня, в Рудківській лікарні перебувало 39 хворих, у Самборі – 23.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити