Чому Дубляни багатіють?

SambirWZ
212

Чому Дубляни багатіють?

Незважаючи на сповільнення економіки у зв’язку з карантинними заходами та надання законодавцем пільг зі сплати податків, об’єднані територіальні громади Львівщини продовжують нарощувати свої надходження.

ЯК РОЗПОВІЛА консультант з бюджетних питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Ярослава Пишник, за 4 місяці цього року до бюджетів ОТГ надійшло 427,2 млн. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року ці надходження збільшилися на 41,0 млн. грн.

Хороші результати із забезпечення надходжень декілька років поспіль показують, зокрема, Новоміська, Бісковицька ОТГ. Рекорд встановила Дублянська громада, яка забезпечила виконання дохідної частини бюджету за 4 місяці на 186,7 відсотка і річного бюджету – на 60 відсотків. Такий ріст відбувся завдяки тому, що у Дубляни перереєструвався Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, який почав сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету громади, а не до бюджету Львова. Відтак за 4 місяці 2020 року у бюджет Дублянської ОТГ надійшло 3,1 млн. грн., а за відповідний період минулого року – 777,0 тис. грн. Львівська пані таке дублянське зростання назвала хитрощами, мовляв, то не зовсім ті гроші, які зароблені громадою. Але ж не в одні Дубляни «переїхали» львівські шпиталі – пішла така тенденція… За словами консультанта, є ряд громад, які не в повній мірі працюють над наповненням своїх бюджетів. Це стосується невеликих сільських громад, як от Міженецької, Воютицької.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити