Чому у госпітальну раду Самбір делегував чиновників, далеких від медицини?

SambirWZ
150

Чому у госпітальну раду Самбір делегував чиновників, далеких від медицини?

Пригадуєте, скільки списів ламалося кілька років тому на тему створення в області госпітальних округів? Самбір вважав, що він найкрутіший і, якщо створювати округ, то лише тут. Старий Самбір, зважаючи на близькість до Турківського району, і на себе хоч якось ковдру тягнув. Турківчани бідкалися, що їм з далекої Ластівки добиратися до Самбора буде непросто.

А ЗАКІНЧИЛОСЯ все прозаїчно – у Львові вирішили не краяти область на «шматочки», народжуючи нових медичних «князьків», а створити єдиний округ на цілу область. У принципі, такий собі «облздороввідділ» – як було, так і буде. Але місцевих чиновників потішили тим, що можуть делегувати у госпітальну раду, яка має немалі повноваження, своїх представників. Сесія Самбірської міськради визначилася: долю медицини вирішуватимуть секретар міськради Юрій Дмитришин та профільний гуманітарний заступник Святослав Ухач. Наступного ранку після депутатського зібрання нам зателефонував один небайдужий медик і обурено розповів про те, що ратуша принизила медиків, оскільки делегувала у госпітальну раду не медиків, а чиновників. Ми собі подумали, що пан Дмитришин хоч тата – лікаря-нарколога, має, а пан Ухач просто так, згідно з посадовими обов’язками, став куратором лічниць… І тому визнали рацію обуреному лікарю-скаржнику. Хоча у владних колах саме такий вибір нам пояснили оригінально: якщо делегувати когось із медиків, то вони голосуватимуть на госпітальній раді так, як їм, підлеглим департаменту охорони здоров’я, накажуть зверху. А наші – хоч і чиновники, але матимуть свою тверду, правильну та народу позицію. Якщо це така далекоглядність ратуші, то нехай буде…

Не могли після того, як Самбір обрав своїх представників до поважного медичного органу, не поцікавитися, а як справи у сусідів? Старосамбірський район, за словами очільниці Тетяни Терлецької, ще не визначився, хоча гуманітарна комісія райради уже засідала. А от у Самбірському районі значно цікавіше: як повідомив голова райради Віталій Кімак, до ради госпітального округу мають намір делегувати голову бюджетної комісії облради Олега Домчака. Крім того, кожна ОТГ, а їх у районі десять, так само визначать свої кандидатури. За таких обставин делегація Самбірщини може бути найпотужнішою і найбільш впливовою у владному медичному органі.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар