Чуква заборонила своїм дітям носити у школу телефони

SambirWZ
184

Чуква заборонила своїм дітям носити у школу телефони

Направду, звучить сенсаційно і тягне на новину неабиякого  масштабу: Чукв’янська об’єднана громада заборонила у школах на своїй території користуватися мобільними телефонами у час навчання. Цьому є дві причини…

Як розповідали педагоги, озброєні сучасною мобільною технікою, діти чи то сидять у соцмережах, чи то пишуть СМС-повідомлення, чи то, коли до них телефонують, можуть вийти з класу. Друга причина – в Україні лютують смертельні ігри, які доводять дітей до суїциду. Коли владні мужі беруться за таку проблему, то це похвально, бо дитина у школі має вчитися, а не бавитися телефоном, а що стосується всіляких там “китів” зі смертельними наслідками, то навіть якщо юнак чи дівчина не будуть контактувати з кураторами гри у час науки, то ніхто їм не заборонить це робити після уроків чи вночі. Повністю заборонити дітям носити у школи телефони теж не випадає, бо батьки, купуючи чадові мобілку, найперше, тримають контроль: “Ти де?” Ця техніка так надійно вклинилася у наше життя, що не уявляємо собі, як колись без неї жили.

І хоч рішення чукв’янської влади ми б назвали більше правильним, ніж неправильним, проте  цікавить інше: яким чином і хто буде здійснювати контроль за носінням телефонів у школи. Батьки не проконтролюють (хочуть цього, чи ні), чи дитина взяла телефон, зрештою, більше зацікавлені, щоб взяла. А вчителям, виходячи з рішення, треба обмацувати дітей чи вивертати сумки – теж дурня якась… За такої ситуації доведеться і вчителям забороняти носити телефони, оскільки діти відчують несправедливість. Конкретніше розтлумачив нам ситуацію заступник голови громади з гуманітарних питань Роман Бойко. Такому розпорядженню влади передували зустрічі батьків, учнів та педагогів у присутності поліцейських. Сторони перемовин дійшли порозуміння, бо від мобілок страдає навчально-виховний процес. Затвердили правила використання телефонів, якими заборонили у час уроків користуватися, лише на перервах, і лише у беззвучному режимі. Це стосується і вчителів. Під заборону потрапили і кінозйомки на камеру телефона.  Ще більше ясності вніс голова громади Василь Янів: якщо вчителі побачать у дитини телефон, вони його вилучать і викличуть до школи батьків. Він рішуче налаштований навести порядок з телефонами на освітянській території.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар