Школа для вчительки та двох учнів

SambirWZ
232

Школа для вчительки та двох учнів

У подружжя Терлецьких різні погляди на розвиток освіти: Юрій Миколайович залишив заклад у Березові, а Тетяна Іванівна – «ліквідувала»

Про демографічну ситуацію уже нецікаво писати, але що вдієш, якщо вона дуже боляче б’є по школах. Тому час од часу на сесіях районної ради у Старому Самборі виникають ситуації, коли треба закривати деякі заклади чи понижувати їхній рівень. І що волати: о, Боже, як то далі буде? Та ніяк уже не буде, треба було дітей народжувати…

ДЕПАРТАМЕНТ освіти ЛОДА надіслав у гірський райцентр листа, в якому написав, що більше десятка шкіл потрапляють під «ніж». Депутатська комісія довго і сумлінно вивчала ці питання, а на сесію винесли лише одну школу у Березові. Там, за словами депутата Ігоря Бегея, залишилися два учні і одна вчителька. Були перемовини і в селі начебто погодилися, що тримати заклад заради такої кількості школяриків не вартує. Це рішення складне, але логічне. Брали до уваги і кількість учнів, і можливість працевлаштувати педагога, і доїзд дітей до Хирівської школи, яка є опорною, і стан самої школи. Дискусій з цього приводу було немало. Говорили про долю майна, про паскудну ситуацію з довезенням дітей, бо дороги погані, а «Школярики» ламаються і в деяких селах дійде до того, що взимку взагалі доїзду не буде. А малюки з Головецької зони через графік руху автобуса мусять прокидатися о шостій годині ранку. Депутат Роман Цицик бачив, як їздить автобус біля Добромиля – позаду чорний дим, а машина часто ламається. Водій уже не хоче на ній їздити  і, якщо раптом звільниться, то заміни не знайдуть. Немало активних обранців твердили, що навіть якби була одна дитина, школи все одно треба залишати, бо без неї село – не село. В одному з населених пунктів уже були ситуації, коли вчительки, прийшовши на сесію, переконали владу, що їх треба залишити. А батьки самі забрали дітей до більшої школи, де значно кращі умови… Хтось твердив, що торік закрили заклад у Созані, але закрили пізно і треба було чиновників садити в тюрму за те, що там діти ще вчилися – при вогкості, при грибку і напіврозваленій печі. Домовилися до того, що дадуть собі спокій з оптимізацією шкіл, а коли у 2020 році будуть створені об’єднані громади, то нехай вони уже самі визначають, що їм закривати, а що понижувати. Згадуючи заклад у Березові, вирішили, що коли у Хирівській школі, яка є головною для Березова, вирішать щось міняти, то вистачить наказу директорки.

Одне слово, коли дійшло до голосування, закриття закладу у цьому селі не набуло потрібної кількості голосів. Депутати не дослухалися до міркувань голови райради Тетяни Терлецької, яка нагадала колегам, що до кінця року на освіту бракуватиме у районі майже 14 мільйонів гривень. І звідки їх брати, ніхто не каже. Не почула голосу очільниці не лише більшість депутатів, а й Юрій Терлецький – чоловік Тетяни Іванівни. І чим не конфлікт? Ми собі думаємо, що Департамент освіти давав рекомендації, а ми не почули. Тому просити потім у нього ще трохи мільйонів на зарплати буде соромно. Ми розуміємо, що закриття школи у Березові ситуації не врятувало б, але хоч щось.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити