Школи дивляться на світ новими вікнами

SambirWZ
272

Школи дивляться на світ новими вікнами

Ми уже якось писали про те, що єдиним шляхом, яким можна притягнути у села свіжі гроші, залишається робота з проектами і мікропроектами, зокрема, і з тими, що пов’язані з європейськими ґрантами.

Якщо говорити про Самбірщину, то район загалом бідний і вишукати свої кошти у своєму бюджеті на ремонти навчальних закладів, медичних установ доволі складно. Зважаючи на це, керівники Самбірщини за багато останніх років нажили позитивного досвіду у царині співпраці з розмаїтими структурами задля проведення власне отих всіх ремонтів та реконструкцій.


Нинішнього року Самбірщина, розповівВисокому Замкузаступник голови райради Віталій Кімак, виграла 34 проекти. Ще на початку року депутати передбачили у районному бюджеті 500 тисяч гривень на співфінансування таких проектів. Долучаються до фінансування благородних справ Благодійний фонд братів Дубневичів та сільські ради і громади. Завдяки цьому зможемо виконати робіт на суму 5 мільйонів 615 тисяч гривень. Треба віддати належне сільським громадам, які навчилися здобувати ці гроші на конкурсах. І станом на сьогодні, Самбірщина лідирує за кількістю виграшних ініціатив в області. Більше того, частину робіт уже виконали і це у той час, коли інші райони області лише збирають документацію. Цьогоріч на виконання робіт Самбірська РДА організувала конкурс серед підрядників. В результаті гострої конкуренції, вдалося знизити вартість тих чи інших робіт. Очікували, підкреслив пан Кімак, що до початку навчального року буде поміняно 352 вікна та 25 дверей у школах Бабино, Бісковичі, Городище, Кульчиці, Михайлевичі, Ралівка, Рудки, Хлопчиці, Орховичі та Чуква. І встигли. У всіх цих фінансових перемогах треба віддати належне керівникам РДА Олегу Домчаку, Тетяні Терлецькій, голові райради Андрію Бобаку та районному ресурсному центру під орудою працівника райради Петра Германа.

 

Крім того, цього року буде проведена реконструкція Народних домів у селах Баранівці, Бережниця, Погірці, П’яновичі, Стрілковичі та у Рудках. Нарешті зможемо завершити і першу чергу робіт у багатостраждальному закладі культури села Бірчиці, який згорів кілька років тому. Завершується реконструкція амбулаторії у селі Луки. Планують реконструкцію Ралівської лікарні. Громади сіл Конюшки-Королівські та Ралівка облаштують сільські кладовища, у Корналовичах завершать (друга черга) вуличне освітлення. Окремі школи цими ж коштами відремонтують покрівлі. Мова йде про Викоти, Воютичі, Дубрівку, Підгайчики.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар