Штрафи з «Широких стаїв»

SambirWZ
217

Штрафи з «Широких стаїв»

Сміття з Хирова – тема давня. Було немало перевірок, ревізій, актів, штрафів, публікацій і всього такого іншого, хоча в принципі проблема не знята. Нагадаємо з наших попередніх виступів: міський голова Іван Голубець говорить про те, що Хирів не має вільних земель, аби облаштувати полігон, а тому возять у Слохині, як це робили і до нього… А селяни противляться і час од часу виникають нестандартні ситуації.

ПРОДОВЖУЄМО сміттєву епопею новиною минулого тижня… Екоінспекція нарахувала 100 тисяч гривень шкоди довкіллю через стихійні сміттєзвалища на Старосамбірщині.  За фактом виявлених стихійних звалищ твердих побутових відходів на землях запасу в урочищі «Широкі стаї» Слохинівської сільської ради відділ інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрав проби грунтів на трьох земельних ділянках площами 1600, 176 та 175 квадратних метрів. Йдеться про вивіз твердих побутових відходів з Хирова у Слохині. Як інформує Держекоінспекція, за результатами проведених аналізів виявлено факт забруднення земельних ресурсів цинком, залізом, марганцем та фосфором.

Відповідно до «Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства», державні інспектори розрахували шкоду, завдану довкіллю за забруднення земельних ресурсів на суму 13 271 грн та за засмічення території – 88 826 грн.

Матеріали скерували у Старосамбірське ВП Самбірського ВП ГУ НП у Львівській області та Самбірську місцеву прокуратуру для вжиття належних заходів щодо розгляду можливості відкриття кримінального провадження за фактом влаштування стихійного сміттєзвалища.

Екоінспектори нагадують, що у лютому оштрафували водія сміттєвоза Хирівського комунгоспу, який незаконно відвантажив тверді побутові відходи на землях запасу Слохинівської сільської ради в урочищі «Широкі стаї».

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити