Ще раз про газ

SambirWZ
249

Ще раз про газ

Як треба діяти, аби показники у квитанціях збігалися з показниками на лічильниках

Нарахування за газ для споживачів Львівської області, які мають встановлені лічильники, проводиться на підставі показників їхніх приладів. Щоб у рахунку був точно відображений обсяг використаного газу, споживачу необхідно щомісяця станом на 1-ше число фіксувати показник свого лічильника та впродовж наступних п’яти днів передавати його до газового господарства. Для того, щоб зробити цей процес зручнішим для мешканців регіону, було запроваджено онлайн сервіс “особистий кабінет” на сайті 104.ua.

Відповідна процедура розрахунку обсягу газу, який споживач використовує впродовж місяця, чітко визначена на законодавчому рівні. Вона регламентується новим Кодесом газорозподільних систем, затвердженим постановою Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг № 2494 від 30.09.2015 року. Цей документ визначає основні правила роботи суб’єктів газового ринку та їхню взаємодію зі споживачами. Окрім того, прийняття документу дозволяє повною мірою запрацювати Закону України від 09.04.2015 р. № 329-VIII”Про ринок природного газу”. За нього проголосували депутати Верховної Ради, щоб закріпити в Україні європейські економічно обґрунтовані підходи в організації роботи газового ринку.

За новим газовим кодексом, нарахування розміру оплати за спожите блакитне паливо здійснюється відповідно до наданих споживачем показань лічильника станом на 1 число. Якщо ж дані лічильника відсутні, або передані всередині місяця, обсяги спожитого газу за цей період визначаються розрахунковим методом за спеціальними групами споживання. Таких груп кодексом визначено 17-ть і вони базуються на даних про фактичний обсяг спожитого газу конкретного споживача за останніх 12 місяців. Тому у мешканців, які вчасно не подають показники лічильників, нарахування розрахунковим 
методом може бути більше або менше фактичного.

У випадку, якщо споживач отримав рахунок із розрахунковими, а не фактичними обсягами спожитого газу, йому необхідно у тому ж рахунку та у спеціальному відривному талоні рахунку вписати показник лічильника та дату його зняття. При здійсненні оплати прослідкувати, щоб оператор банківської установи разом з оплатою вніс ці показники. І в подальшому, щомісяця, станом на 1 число подавати показники свого лічильника. Відповідно, при формуванні рахунку в наступному місяці споживачу буде автоматично проведено перерахунок обсягу спожитого газу до вказаних ним показників лічильника.

Щоб споживачам було легше зрозуміти усю систему нарахування та контролювати терміни подання показників лічильника, баланс та оплату, на Львівщині запроваджено спеціальний сервіс – “особистий кабінет” на сайті 104.ua. Він дає змогу споживачу отримати повний доступ до даних особового рахунку та слідкувати за змінами у ньому. Окрім того, подати показники можна з допомогою номера телефону газового господарства 032-259-11-04; 032-29-07-104; 067-21-77-104. Додатково для міста Самбора та району (03236) 3-40-65, 3-21-04, 4-54-23; Старосамбірського та Турківського районів (03238)21-739. На e-mail contact@lv.104.ua або СМС-повідомленням на номер 098-104-1-104, вказавши особовий рахунок та показник  лічильника.

Іван БАРАНЯК. Заступник начальника Самбірського управління газового господарства.

 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар