Ще тільки граду бракувало до повного «щастя»…

SambirWZ
103

Ще тільки граду бракувало до повного «щастя»…

На нас падали «голубині яйця», а рекорд – за «курячими»

До всього того бардаку, який маємо, додається ще й негода. Коли останнім часом переставав лити дощ, то ми уже здивовано вдивлялися в хмари – може там «краник» зіпсувався. Поміж ті дощі селяни ловили погожу годину і мчали на свої лани підгортати бульбу, яка встигла раніше змерзнути, а потім відновитися. Пололи городину… 

А МИНУЛОЇ неділі частину сіл Старосамбірщини приголомшив ще й град. Недовго бубонів по дахах осель і вляпувався у грядки, але, як нам розповіли місцеві мешканці, розмір «снаряда» у голубине яйце. Це вважається великим. І знову ж таки, місцями понищив городину. Отак трудишся на тому полі, аби щось було потім на столі, а воно на тобі, сказав нам сільський ґазда, у якого «пішло спати» 3 ари полуниць.

Цікаво стало, звідки посеред літечка теплого беруться «зимові» опади? Науковці кажуть, що інтенсивність грозових процесів, що супроводжуються випадінням граду, найвища саме влітку, коли повітря добре прогрівається, а показник вологості (кількість водяної пари на кубічний метр) є доволі високим. Якщо говорити про механізм формування граду, то обов’язково має бути грозова хмара, в якій тепле повітря піднімається вверх. Йдеться про доволі високі показники висоти й низькі показники температур повітря, тож волога починає замерзати. Чи наші «голубині яйця», які випали минулого тижня найбільші? Ні, рекордом вважають розмір курячого яйця. Тому до нас негода поставилася поблажливо. Рекордним за розмірами був град, що випав в останні дні весни 2006 року в Миронівці (Київська область), він мав 72 міліметри. Тоді град падав всього шість хвилин, за які встиг завдати шалених збитків, згадують науковці.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити