Щоб довести «аморальність» директорки Оксани Цимбрили, відділ освіти найняв аж приватну юридичну фірму. Ратушні служителі закону не впораються?

SambirWZ
57

Щоб довести «аморальність» директорки Оксани Цимбрили, відділ освіти найняв аж приватну юридичну фірму. Ратушні служителі закону не впораються?

Пам’ятаєте, як багато галасу на початку літа здійнялося у Самборі після інциденту у школі-ліцеї імені Андрія Струся? Нагадаємо, там вчителі влаштували собі у день іспиту перекуску, оскільки зі самого ранку були на роботі. Хтось «стуканув» про цю новину у міську раду, мовляв, у святая-святих – навчальному закладі, куштують алкоголь.

Як на таку, з дозволу мовити, непересічну подію, у ліцей примчали секретар ради Любомир Дмитришин, перший заступник мера Ігор Несторак, гуманітарний заступник Святослав Ухач, представник відділу освіти Богдан Лисейко та юрист відділу освіти… Такий владний зорепад – це не жарт… Отож, несподівані гості у кабінеті географії зорієнтувалися і знайшли дві нерозкорковані пляшки якогось пійла. Не важко здогадатися, що педагогів звинуватили у вживанні алкоголю. Щоб довести свою правоту, директорка школи-ліцею Оксана Цимбрила та завучка Галина Дзюбинська викликали поліцію та у супроводі стражів порядку поїхали у Самбірську ЦРЛ здавати кров на аналіз – довести, що спиртне не вживали. Аналізи підтвердили, що дві вчительки були абсолютно тверезі. Наша газета допускала тоді, що такий напад на навчальний заклад – виключно політичний момент, оскільки пані директорка не втаємничує своїх симпатій до команди колишнього міського голови Тараса Копиляка. Оксані Цимбрилі підготували звільнення з посади. Цю волю мала виконати виконувачка обов’язки керівника відділу освіти Ганна Пилипчак, однак вона, мабуть, розуміючи абсурдість звинувачень, пішла з керівної посади, на її місце прийшла Любов Войтко, яка одразу підписала наказ про звільнення пані Цимбрили з посади за… аморальну поведінку. Після того батьки та вчителі ходили в ратушу, домагаючись поновлення директорки на посаді, чи хоча б пояснень, а потім все стихло… Як і слід було очікувати, Оксана Миколаївна подала заяву до суду, вважаючи, що несправедливо позбулася місця праці та ще й за таким абсурдним звинуваченням і відповідним записом у бездоганній трудовій книжці.

Все це відбувалося на початку літа і ми чомусь думали собі, що навчальний рік у школі-ліцеї, незважаючи на судові позови, таки розпочнеться за графіком, а відтак – до 1 вересня мало б уже бути рішення суду щодо Оксани Цимбрили – або поновлюють на посаді директорки, або ні. Минулого тижня ми набралися мужності і перепитали у відстороненої посадовиці, які у неї успіхи у суді. Виявляється, Феміда призначала двічі засідання, але відповідачі не прийшли – хтось був у відпустках, чи хворів. Минулого четверга нарешті відбулося перше засідання. Що цікаво, інтереси відділу освіти Самбірського міськвиконкому захищає приватна юридична фірма. Логічне запитання: невже за наявності штату юристів у ратуші треба за бюджетний кошт винаймати приватних адвокатів? Чому платники податків мають платити за юридичні послуги приватній структурі? Або, спитаємо у ратушних інакше: невже їхні юристи, які сидять на ставках, торби січки не варті, якщо у такій серйозній справі пані Цимбрили треба аж винаймати приватників? Це питання, на які не можемо дати відповіді, а питати у відділі освіти, за чий кошт платитимуть приватникам, смислу нема, бо, радше всього, нинішня виконувачка обов’язки відділу освіти Любов Войтко, приватників і не наймала. Нарадили інші? І це при тому, що фінансів у міській освіті давно бракує – багато хто у відпустки йшов без відпускних… На наступне судове засідання, ствердила у розмові з нами Оксана Цимбрила, мають прийти усі дійові особи – власне ті посадовці, які приїхали у школу-ліцей шукати алкоголь. Але те, що ми почули далі, нас здивавувало. Виявляється, наступне засідання аж 8 вересня, тобто навчальний рік у школі-ліцеї розпочнеться без Оксани Миколаївни. Нам важко збагнути, навіщо так надовго затягувати розгляд такої банальної справи? Якщо у суді не доведуть “аморальність” поведінки директорки, то їй влада буде виплачувати гроші за вимушений прогул. Вам не шкода державних грошей? Чи справу навмисне затягують у догоду чиїмось інтересам?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити