Щоб довести «аморальність» директорки Оксани Цимбрили, відділ освіти найняв аж приватну юридичну фірму. Ратушні служителі закону не впораються?

SambirWZ
8

Щоб довести «аморальність» директорки Оксани Цимбрили, відділ освіти найняв аж приватну юридичну фірму. Ратушні служителі закону не впораються?

Пам’ятаєте, як багато галасу на початку літа здійнялося у Самборі після інциденту у школі-ліцеї імені Андрія Струся? Нагадаємо, там вчителі влаштували собі у день іспиту перекуску, оскільки зі самого ранку були на роботі. Хтось «стуканув» про цю новину у міську раду, мовляв, у святая-святих – навчальному закладі, куштують алкоголь.

Як на таку, з дозволу мовити, непересічну подію, у ліцей примчали секретар ради Любомир Дмитришин, перший заступник мера Ігор Несторак, гуманітарний заступник Святослав Ухач, представник відділу освіти Богдан Лисейко та юрист відділу освіти… Такий владний зорепад – це не жарт… Отож, несподівані гості у кабінеті географії зорієнтувалися і знайшли дві нерозкорковані пляшки якогось пійла. Не важко здогадатися, що педагогів звинуватили у вживанні алкоголю. Щоб довести свою правоту, директорка школи-ліцею Оксана Цимбрила та завучка Галина Дзюбинська викликали поліцію та у супроводі стражів порядку поїхали у Самбірську ЦРЛ здавати кров на аналіз – довести, що спиртне не вживали. Аналізи підтвердили, що дві вчительки були абсолютно тверезі. Наша газета допускала тоді, що такий напад на навчальний заклад – виключно політичний момент, оскільки пані директорка не втаємничує своїх симпатій до команди колишнього міського голови Тараса Копиляка. Оксані Цимбрилі підготували звільнення з посади. Цю волю мала виконати виконувачка обов’язки керівника відділу освіти Ганна Пилипчак, однак вона, мабуть, розуміючи абсурдість звинувачень, пішла з керівної посади, на її місце прийшла Любов Войтко, яка одразу підписала наказ про звільнення пані Цимбрили з посади за… аморальну поведінку. Після того батьки та вчителі ходили в ратушу, домагаючись поновлення директорки на посаді, чи хоча б пояснень, а потім все стихло… Як і слід було очікувати, Оксана Миколаївна подала заяву до суду, вважаючи, що несправедливо позбулася місця праці та ще й за таким абсурдним звинуваченням і відповідним записом у бездоганній трудовій книжці.

Все це відбувалося на початку літа і ми чомусь думали собі, що навчальний рік у школі-ліцеї, незважаючи на судові позови, таки розпочнеться за графіком, а відтак – до 1 вересня мало б уже бути рішення суду щодо Оксани Цимбрили – або поновлюють на посаді директорки, або ні. Минулого тижня ми набралися мужності і перепитали у відстороненої посадовиці, які у неї успіхи у суді. Виявляється, Феміда призначала двічі засідання, але відповідачі не прийшли – хтось був у відпустках, чи хворів. Минулого четверга нарешті відбулося перше засідання. Що цікаво, інтереси відділу освіти Самбірського міськвиконкому захищає приватна юридична фірма. Логічне запитання: невже за наявності штату юристів у ратуші треба за бюджетний кошт винаймати приватних адвокатів? Чому платники податків мають платити за юридичні послуги приватній структурі? Або, спитаємо у ратушних інакше: невже їхні юристи, які сидять на ставках, торби січки не варті, якщо у такій серйозній справі пані Цимбрили треба аж винаймати приватників? Це питання, на які не можемо дати відповіді, а питати у відділі освіти, за чий кошт платитимуть приватникам, смислу нема, бо, радше всього, нинішня виконувачка обов’язки відділу освіти Любов Войтко, приватників і не наймала. Нарадили інші? І це при тому, що фінансів у міській освіті давно бракує – багато хто у відпустки йшов без відпускних… На наступне судове засідання, ствердила у розмові з нами Оксана Цимбрила, мають прийти усі дійові особи – власне ті посадовці, які приїхали у школу-ліцей шукати алкоголь. Але те, що ми почули далі, нас здивавувало. Виявляється, наступне засідання аж 8 вересня, тобто навчальний рік у школі-ліцеї розпочнеться без Оксани Миколаївни. Нам важко збагнути, навіщо так надовго затягувати розгляд такої банальної справи? Якщо у суді не доведуть “аморальність” поведінки директорки, то їй влада буде виплачувати гроші за вимушений прогул. Вам не шкода державних грошей? Чи справу навмисне затягують у догоду чиїмось інтересам?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити