Що важливіше: статут комунального підприємства, яке приймає чуже сміття, чи рішення депутатів Самбірської міської ради?

SambirWZ
27

Що важливіше: статут комунального підприємства, яке приймає чуже сміття, чи рішення депутатів Самбірської міської ради?

Про самбірський сміттєвий полігон ми писали не раз і у різних відмінках. Здавалося б, що нового можна сказати, ач ні, життя продовжується і теми народжуються. Якщо ми правильно зрозуміли, активісти знову призупинили ввезення у Самбір непотребу з району. І це стало темою майже півторагодинної розмови у кабінеті виконувача обов’язки голови РДА Петра Германа. 

РОЗПОЧАЛИ з несподіваного і відразу окреслили два боки барикад. Керівник Самбірського комунального підприємства «Об’єднане» Євген Квас попросив: якщо активісти ведуть телефонну зйомку, то нехай згодом не вирізають потрібне чи непотрібне їм, а кидають у соціальні мережі запис розмови повністю. Дмитро Шикітка заперечив «обрізання» плівки, одне слово, зйомка велася, хоча, судячи зі самої розмови, увесь час «толочилися» довкола одного і того ж питання. Навряд чи пересічним обивателям буде цікаво усе це слухати так довго… Всі інші підняті проблеми, як от фонтан, не були у порядку денному, тому зосереджуємося на основному.

Отож, як далі бути з районним сміттям? «Білий дім» пишається тим, що усі умови, які виставляла йому ратуша, виконані, а сміття не вивозять. Активісти твердять, що то не вони не пускають районні машини, а мер Юрій Гамар зі своїми заступниками, бо ставили свої умови районові. Євген Квас заявив у відповідь, що якщо і були окремі «зупинки» сміття, то виключно через те, що несвоєчасно пішла оплата. Але оплата від районного комунального підприємства уже пішла… Євген Квас розповів активістам, що через блокування районного сміття двірники залишилися без зарплат, які, за графіком, мають отримувати кожного сьомого числа місяця. І навіть полякав опонентів тим, що може привести до них простих працівників комунгоспу.

Це так, для характеристики ситуації. А тепер в деталях. Євген Квас зачитав певні положення статуту комунального підприємства, які дозволяють йому безперешкодно вести господарську діяльність на користь колективу. Ми не будемо втомлювати читача офіційними словесами і цитувати статті статуту. На словах Євген Володимирович додав, що навіть орган міського самоврядування, яким є ратуша, яка створила підприємство, не може заважати і віримо, що це правда і так воно й мало б бути. Чим крили цей козир активісти? Дмитро Шикітка кілька разів демонстрував рішення депутатів міської ради як найвищого законодавчого органу міста від травня нинішнього року, яким СКП зобов’язують погоджувати з міськрадою усі угоди щодо ввезення сміття. Дмитро Миронович вважає, що пан Квас не виконує рішення представницького органу, а оскільки депутати обрані народом, значить це вимога самого народу, який, без сумніву, є основним носієм влади. Активісти нічого не мають проти району і його сміття на міському полігоні, але хочуть, щоб ці угоди були підтримані депутатами. А ще кажуть: нехай районні чи міські сміттєвози не їздять за межі своїх «географій». До речі, Євген Квас у відповідь твердить, що, здійснюючи самостійну господарську діяльність, має право надавати машини в оренду іншим містам… Віримо, що і це правда… І будь мудрим, коли дві правди сходяться воєдино…

У ролі «судді» виступав керівник Самбірської поліції Роман Чекас, представників відомства якого викликають на полігон активісти, коли бачать чуже сміття. Він сказав, що, вислухавши обидві правдиві сторони, розгляне два питання: чи справді хтось заважає СКП «Об’єднане» вести господарську діяльність, і чи справді підприємство мусить підкорятися волі депутатів міської ради, які хочуть вивчати умови угод? Відповіді сторони отримають у письмовому вигляді. Здається, на тім і розійшлися…

Ми перепитали у незалежних юристів та експертів, як бути у такій ситуації? І нам пояснили: справді, підприємство має право на самостійність у веденні господарки, однак, якщо засновник підприємства – міська рада, має певні міркування чи перестороги, і власним рішенням захотіла погоджувати умови угод, то це її законне право.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити