Що за вибори без скандалу?

SambirWZ
166

Що за вибори без скандалу?

Вибори, як відомо, без скандалів не бувають. Схрещується немало інтересів, які потім виливаються у сенсацію. Минулого тижня таке випробування випало на Рудківську об’єднану громаду.

На сполох ударили в партії «Укроп». Лідер однойменної фракції у Львівській міськраді Ігор Телішевський пояснює: ««Якщо у 2015 році кандидати висувалися, скажімо, від партії «Укроп» до Самбірської районної ради і вони досі є кандидатами до райради із місцем у виборчому списку, то зараз вони не можуть висуватись від іншої політичної сили на вибори в ОТГ. Це заборонено законом». А у цій ОТГ знайшлися такі претенденти. «Є десять дублікатів кандидатів від партії «Народний контроль», «Батьківщина» та Аграрної партії України. Позаминулого вівторка до півночі територіальна виборча комісія мала прийняти рішення про те, щоб зняти їх із виборчого процесу, оскільки є кандидатами до інших органів місцевого самоврядування.

Якщо аналізувати ситуацію, то можна допустити, що ця десятка людей могла не знати про таку норму закону, хоча незнання не знімає відповідальності. З другого боку, ті люди могли на виборах 2015 року бути від однієї партії, а на виборах до ОТГ 2017-го – змінити політичні уподобання, хоча і це не оправдання.

Але того ж вівторка голова ТВК начебто лягла у лікарню, проте з’ясувалося, що там її не було на час перевірки. Кворуму члени комісії не назбирали до 12-ї ночі. За ними їздили по хатах, але не знаходили. Відімкнули телефони. Зрештою, як впливати на членів територіальної виборчої комісії? У місцевій «Свободі» заявили, що подаватимуть до суду, аби домогтися дотримання норм закону. Коли готували до друку цю замітку, стало відомо, що десять кандидатів від різних партій до, наприклад, районної ради, зняли себе з кандидування до району і залишаються у списках кандидатів до об’єднаної громади.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар