Що залишається на присипаній сміттям землі?

SambirWZ
146

Що залишається на присипаній сміттям землі?

У Самборі побоюються, що коли наш полігон будуть надміру наповнювати сміттям, то можуть з’явитися на карті Львівщини чергові Грибовичі чи Брониця. Ну, нам, мабуть, до них ще далеко, але чим це може скінчитися, треба сказати. Тим паче, спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Львівській області провели кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні полігону твердих побутових відходів Львівського комунального підприємства «Збиранка».

ВІДІБРАЛИ 217 проб поверхневих вод та 92 об’єднані проби ґрунту. За результатами досліджень, спостерігаються такі тенденції: в меліоративному каналі у місці сходження обвідних каналів біля автодороги «Львів – Рава-Руська», на відстані приблизно один кілометр від підніжжя полігону ТПВ зафіксували незначне збільшення вмісту концентрацій забруднюючих речовин (хлоридів, азоту амонійного, біохімічного споживання кисню, хімічного споживання кисню); помітний незначний вплив меліоративного каналу на річку Малехівку; річка Малехівка не чинить негативного впливу на річку Полтву, оскільки ця річка зазнає забруднень вище гирла річки Малехівка (вище по течії); річка Полтва чинить значний негативний вплив на якісний стан річки Західний Буг, однак цей вплив не пов’язаний із полігоном ТПВ».

За результатами проведених досліджень проб ґрунтів з’ясували, що полігон твердих побутових відходів негативно впливає на ґрунти в зоні полігону. 2018 року виявили перевищення забруднюючих речовин відносно фону за такими показниками як азот амонійний, нітрати, хлориди, кобальт, марганець, свинець, мідь, залізо загальне, нафтопродукти, кадмій, цинк. Проте, слід зазначити, що в четвертому кварталі минулого року, за результатами лабораторних досліджень, спостерігається тенденція до зменшення забруднюючих речовин в ґрунтах за вищевказаними показниками, інформують у Державній екологічній інспекції у Львівській області.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар