Що каже народ (і не тільки) про «Королівські Бескиди»

SambirWZ
230

Що каже народ (і не тільки) про «Королівські Бескиди»

Про створення на Старосамбірщині «Королівських Бескидів» ми коротко повідомили у попередньому числі «Самбірщини». Бо детально ми писали раніше – про кожен етап на шляху. Важливо, що 9 тисяч гектарів стануть заказником і з повними вимогами. близько сотні людей матимуть місце праці – науковці, охоронники, лісівники. І, певна річ, крадії уже не будуть так вільно поводитися з деревиною. Загалом, чудово! І про це всі знають. Як сприйняв звістку простий нарід (і не тільки). В помічники ми запросили соціальні мережі.  

ЛОЛІТА Адамська: «Чудова новина! Критично важливо зберегти природні багатства не лише для нашого покоління, але й для нащадків!»

Ярослав Хауляк: «Супер новина! Тільки чомусь це не комплексна територія, а надто фрагментована і як збираються її відмежовувати від решти, а ще більше – слідкувати за дотриманням природоохоронного режиму?»

Володимир Цегенько: «Називайте цей об’єкт навіть Американські прерії. Місцевим бойкам це в носі. Усе потрібно робити в комплексі і системно, а цього не видно. І якщо не забезпечити людей паливом, а вони виписувати дрова в держпідприємствах найближчим часом не будуть, то можливі «незручності» для усіх. Ось тоді, коли кожна виявлена самовільна рубка дерева чи навіть куща буде в кримінальному провадженні, потрібно буде хвалитись досягненнями. Я, звісно, проти невпорядкованого користування лісом населенням в районі, але альтернативи не запропоновано. А головне, що спеціалістів не питали, взяли за основу думку «фейсбучної громадськості» і вперед. Час покаже».

Дмитро Єдинак: «Нікого насправді не болить за той ліс, окрім жменьки лісівників, все інше, то піар».

Володимир Цегенько: «Щодо покращення якості самого лісу і лісокористування (як підприємствами, так і населенням), скажу як практик, який стикався в своїй п’ятнадцятирічній роботі в держлісгоспі з заповідними урочищами (7,5 тис.га РЛП «Верхнєдністровські Бескиди»). Назва та режим заповідності в окремо взятій системі життєдіяльності людей, правовій системі, економічному становищі країни не міняє суті і не вирішує поставлені завдання (а завдання «зберегти Карпатські ліси» головами «активістів» та їхніми методами – це те саме, що головами лісівників будувати мости, лікувати хворих та впроваджувати нові методики освіти)».

До відома: як Володимир Цегенько, так і Дмитро Єдинак свого часу керували в лісгоспах.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити