Що не можна чинити у час карантину і як розпізнати сказ у свого котика

SambirWZ
167

Що не можна чинити у час карантину і як розпізнати сказ у свого котика

У Городовичах та Скелівці оголосили карантин…  Причина – виявили хворого на сказ кота… Заступник начальника Держпродспоживслужби у Старосамбірському районі Володимир Лешик розповів «Високому Замку», як усе сталося.

НА ГОЙДАЛЦІ бавилися діти, от домашній улюбленець напав на одну дитину, подряпавши руку. Поки батьки обробляли ранку, кіт-негідник позбиткувався і над другою дитиною. Уже згодом львівські фахівці з’ясували, що тварина хвора… Пан Володимир зазначив, що протягом двох місяців місцеві мешканці не мають права вивозити зі своїх сіл домашніх тварин – песиків, котиків, а спеціалісти проводитимуть щеплення чотирилапих.

Але нам стало цікаво, як господарі самі можуть розпізнати у своїх кішках небезпеку, і ми «попитали» у всезнаючого Інтернету, бо ж такі ситуації можуть виникати скрізь. Так ось, при хворобі у кішок з’являються незначні зміни в поведінці: ластяться до хазяїна, вимагають уваги, труться головою об руки і обличчя, облизують відкриті ділянки шкіри. Деякі кішки стають дуже збудженими, інші, навпаки, багато сплять або ховаються в темних місцях. Апетит знижений або відсутній, кішка може гризти підлогу, килим, пробувати на смак різні неїстівні предмети. З’являються блювання, пронос і підвищена слинотеча. На наступній стадії хвороби слиновиділення стає настільки рясним, що шерсть навколо пащі і на шиї кішки постійно намокає, стає брудною. Нижня щелепа відвисає, кішка перестає їсти і пити, проте може ковтати неїстівні предмети. Поведінка стає неадекватною: може кидатися на всіх, включаючи власника, намагаючись вчепитися в обличчя кігтями і зубами. Заспокоїти таку тварину неможливо – у скаженої кішки відсутня логіка поведінки, її не можна налякати або задобрити. У кішки можуть з’явитися косоокість, помутніння рогівки. Можуть нападати на людей і тварин. На третій стадії з’являється параліч м’язів тулуба і кінцівок. Можуть бути судоми і тварина гине від виснаження або зупинки дихання протягом 1-3 днів.

Вероніка СТЕПАНЧАК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар