Що ревізори у Самборі знайшли?

SambirWZ
148

Що ревізори у Самборі знайшли?

За результатами аудиту виявили неефективні управлінські дії, внаслідок яких із міського бюджету зайво витрачено 5,1 млн. грн. та втрачено 29,4 млн. грн. доходів. Аудитори виявили резерви щорічних додаткових надходжень – 12,4 млн. грн. за умови прийняття міською радою певних управлінських рішень. Таке, можна сказати, сенсаційне повідомлення розповсюдила прес-служба Західного офісу Держаудитслужби.

НЕВРАХУВАННЯ поділу класів на групи при розрахунку потреби у освітній субвенції призвело до виникнення заборгованості із виплати заробітної плати педагогічним працівникам, яка станом на 1 липня становила 5,8 млн. гривень. Для її погашення використали кошти, призначені для виплати зарплати у вересні-грудні. Відтак, для оплати праці педагогічних працівників та недопущення заборгованості за жовтень-грудень необхідно додатково залучити 10,7 млн. грн. освітньої субвенції.

Аудитори виявили заборгованість із виплати заробітної плати у Самбірській центральній районній лікарні: станом на 1 липня та станом на 1 жовтня – 11,4 млн.  гривень. При цьому у лікарні проводилося нарахування виплат необов’язкового характеру (надбавки за складність і напруженість роботи) на загальну суму 1,4 млн. гривень.

Основною причиною виникнення заборгованості стало надання медичних послуг мешканцям інших адміністративно-територіальних одиниць Львівської області без укладання угод на передачу міжбюджетних трансфертів та/або укладення таких угод на суми менші за фактичні видатки на ці послуги. Загальний обсяг фактичних витрат на лікування мешканців інших адміністративно-територіальних одиниць, не покритих за рахунок відповідних місцевих бюджетів області, склав 19 млн. грн. На утримання понаднормативних штатних одиниць в установах культури та освіти міста з бюджету витрачено 1 млн. гривень.

Додаткові витрати з міського бюджету у 2017 році в сумі 1,9 млн. грн. проведено внаслідок погашення за рішенням Господарського суду Львівської області небюджетної заборгованості за теплопостачання (2,2 млн. грн.), спожите у 2016 році Самбірською ЦРЛ, яка фінансувалася у зазначеному періоді із районного бюджету.

Внаслідок використання 11 землекористувачами земельних ділянок комунальної форми власності без правовстановлюючих документів міський бюджет втратив можливість здобути 11,2 млн. гривень орендної плати. Зволікання при виготовленні робіт із землеустрою, неукладення та несвоєчасне укладення договорів оренди 75 землекористувачами призвело до втрати ще 3,6 млн. гривень орендної плати.

Неналежний контроль за збереженням і використанням комунального майна вартістю 9,2 млн. грн. може призвести до його часткової або повної втрати. Частина об’єктів нерухомості вартістю 6,7 млн. грн. використовується іншими юридичними особами. При цьому у міській раді нема відповідних правовстановлюючих документів та не визначено балансоутримувачів. Також частина майна вартістю 2,5 млн. грн., балансоутримувачем якого є комунальні підприємства, знаходиться у податковій заставі.

Аудитори виявили резерви щорічних додаткових надходжень – 12,4 млн. грн. за умови прийняття міською радою певних управлінських рішень. Так, за умови своєчасного укладання міською радою угод про передачу видатків на виконання повноважень із надання не тільки медичних, а також освітніх і інших соціальних послуг із органами місцевого самоврядування прилеглих (сусідніх) адміністративно-територіальних одиниць, до міського бюджету щорічно можна було б залучити 9,1 млн. грн. додаткових надходжень, що дало б можливість суттєво покращити якість наданих послуг. Від передання в оренду тимчасово вільних приміщень щороку до міського бюджету надходив би 1 млн. гривень.

За результатами аудиторського дослідження з метою підвищення ефективності використання фінансової та ресурсної баз громади, наповнення дохідної частини міста, усунення виявлених порушень, аудитори розробили та надали міській раді 8 пропозицій. Про результати аудиту поінформували Львівську ОДА.

Треба сказати, що ми про ці недоліки знали давно, писали про них у той чи інший спосіб, але тепер уже ревізори чорним по білому викликали і владі треба робити висновки… Бо складається враження, що ефективність діяльності наших урядників – майже нуль. Це повідомлення одразу, як тільки з’явилося, викликало хвилю коментарів. І нам навіть довелося почути, що ці гроші хтось з ратушних украв. Бійтеся Бога, їх не вкрали, їх просто не здобули…

Чи часу не мав, чи сказати нічого…

Минулого номера на свій страх анонсували прес-конференцію з приводу наслідків ревізії у міській раді.Влада обіцяла її на вівторок – мер Юрій Гамар, зважаючи на резонанс, мав пояснити громаді посередництвом журналістів, що то твориться з недобором податків. Одне слово, ініціатива «Високого Замку» полягала у тому, щоб перші особи таки продемонстрували свою ефективність управління містом. Але минув вівторок, за ним і всі інші дні – згідно з календарем, проте з ратуші ані пари з уст… На час верстки  цього номера газети, ми так нічого і не дізналися. Є на те дві причини – або Юрій Петрович настільки зайнятий управлінням містом, що не знайшов півгодини для журналістів, або просто не має що сказати. Який кому варіант більше пасує, той і обирайте.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар