Що Самбірщина об’єднанцям відпустила?

SambirWZ
161

Що Самбірщина об’єднанцям відпустила?

Самбірська районна рада віддала об’єднаним громадам соціальні об’єкти. Депутати відпустили Корналовицький сиротинець «Рідний дім», Рудківську та Міжгайцівську лікарні, Будинок милосердя в Рудках, школи, Народні доми, бібліотеки.

Як пояснив нашій газеті очільник «білого дому» Віталій Кімак, районний бюджет, згідно з чинним законодаством, не має права фінансувати заклади, що перебувають на території об’єднаних громад. На утримання шкіл та медичних закладів об’єднанці наступного року отримають державну субвенцію. Все інше – Народні доми, садочки, позашкільна освіта, бібліотеки, соціальні служби, лягають на бюджети об’єднаних громад. Тобто, і відповідальність за їхню роботу так само лягає на голів громад. Для утримання усієї цієї господарки держава їм закріпила законодавчо 60 відсотків доходів з фізичних осіб, які проживають на території чи здійснюють господарську діяльність.

На наше запитання пану Кімаку, що буде, коли район відпустив заклади, а об’єднані громади раптом не захочуть їх брати, він відповів: тепер за них відповідають об’єднані громади і не може бути такого, аби відмовлялися. Приміром, районна влада докладе усіх зусиль, щоб сиротинець у Корналовичах не був закритий… Якщо взяти Міжгайцівську лікарню, яка давно є каменем спотикання, то, у голови об’єднаної громади Григорія Чухрая є кілька виходів: або закрити, або передати на обласне фінансування, або передати в оренду центральній районній лікарні, або створити своє некомерційне комунальне підприємство і надавати послуги людям з інших територій. На вирішення подальшої долі цього закладу держава виділяє на наступний рік більше 3 мільйонів гривень – субвенція на утримання шпиталю. До честі нової влади у Рудківській та Воютицькій громадах, у нас не виникає жодних протиріч, а отже, працівники цих установ не матимуть клопотів через зміну працедавця.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар