Щось на молочному ринку заштормило…

SambirWZ
138

Щось на молочному ринку заштормило…

Селяни нині грамотні і навчилися читати Інтернет. Отож, розхвилювалися, бо на різних сайтах з’явилося коротке, але вбивче повідомлення приблизно такого змісту: «З 1 січня 2018 року почала діяти заборона на продаж домашнього молока. Нагадаємо, згідно з договором про асоціацію з ЄС, переробні підприємства більше не зможуть закуповувати молоко у селян.

А З 2019 року – лише у спец­іалізованих фермерських господарствах. За оцінками Мінекономрозвитку, на внутрішньому ринку домашнє мо­локо займає 25 відсотків. Наразі спостерігається тенденція зни­ження виробництва молока по всій країні. 31 січня 2018 року на поли­цях магазинів залишаться три сорти молока: екстракласу, вищо­го та першого. Молокозаводи не зможуть брати на переробку до­машнє молоко, бо для них діє відповідна заборона».

Треба ще вміти написати так, аби мало хто щось збагнув. Якщо вірити цій новині, то переробні підприємства не мають брати у населення молоко. Однак селяни побоюються, що їм заборонять і на ринках продавати власну про­дукцію. Хоча про ринки наразі не йдеться. Однак, треба нагадати, що років три тому в Україні уже була тема заборони торгувати молочною продукцією на ринках, але зважаючи на суцільну бідність, норму відстрочили. Як би там не було, одначе готуватися треба до гіршого так показує досвід, бо ліпшого в Україні годі уздріти. Нині «держава» приймає молоко у на­селення по 4 гривні, а селянин може продати його на ринку удвічі дорожче, звичайно, перед тим по­нести витрати на доставку товару до торговиці та “аналізи”. За ціни гарантуємо, бо взяли їх з народ­ного поголосу, але то не просто ціни, то арифметика виживання. У безробітних селах люди, які в силу різних обставин не змогли виїхати, почасти рятуються мо­лочною продукцією. Корова нині недешеве задоволення, потребує працьовитих і цілодобових рук, однак, якщо не буде надійних ринків збуту, то годувальниці мо­жуть потрапити під ніж. Бо навіщо та «молочна фабрика», якщо не приносить прибутку? І про таку загрозу уже балакають. Ми пере­питали в управлінні сільського гос­подарства, чи є якісь вказівки по їхній лінії, і почули у відповідь, що наразі ні. Так само випитували у керівників ринку, як то буде, і по­чули у відповідь: ніхто не зби­рається гальмувати людей при вході на базар, перевіряти їхні торби, чи, тим паче, виганяти з торгових рядів молочниць не їхня це місія. З другого боку, в адміні­страції ринку поняття не мають, як виглядатиме процедура вигнан­ня селян з молоком, якщо цю місію довірять поліцейським.

Одне слово, запитань більше, ніж відповідей, але дуже хочеться вірити, що нічого такого, що уда­рить по статках селян, не станеть­ся. Хоча завжди треба до всього бути готовими.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар