Що цікавого побачив обласний начальник в Добромилі та Нижанковичах

SambirWZ
204

Що цікавого побачив обласний начальник в Добромилі та Нижанковичах

Представники нинішньої ОДА, судячи зі звітів на своєму сайті, їздять у райони. Важко сказати, на скільки ефективними та результативними є ці подорожі, але уже плюс у тому, що не зачинилися у кабінетах. Все одно щось побачать, почують… Минулого тижня робочу поїздку на Старосамбірщину здійснив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

ЦІКАВИВСЯ ходом робіт із реконструкції кількох вулиць у Нижанковичах. Мова йде про проєкт «Пантера – Транспорт у районі Перемишля та Нижанкович за спадщину співпраці». Він передбачає, серед іншого, перепланування 12,41 км доріг з обох боків кордону, серед яких вулиці Гагаріна та Лесі Українки з прилеглими до них Першотравневою, Сонячною, Шкільною та Франка у Нижанковичах. Роботи майже на закінченні, а стрічку перетнуть десь наприкінці літа. Є сподівання, що коли все закінчиться, сусіди по обидва боки кордону будуть ліпше приятелювати, їздити в гості, ділитися досвідом. Якщо до цього додасться і відкриття міжнародного пункту пропуску, то Нижанковицька округа має шанс стати таким собі райським куточком. Інвестиції, заплановані в проєкті, створять спільну та ефективну транспортну систему, яка буде забезпечувати рух між прикордонними територіями, про це заявив Андрій Годик. Нагадаємо, загальний бюджет проекту – 2 463 943,74 євро, в т.ч. для української сторони – 981 886,74 євро. Поважний гість побув на тому місці, де має функціонувати майбутній пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце… Інша зупинка – в Добромилі. Там в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» триває реалізація інфраструктурного проєкту «Природа без кордонів – збереження спільної природньої спадщини в громадах Добромиль (Україна) та Загуж (Польща)». Андрій Годин оцінив хід робіт. 85 відсотків робіт з будівництва каналізаційної мережі виконали, побудований очисний виробничий корпус, встановлені очисні баки, завезли частину обладнання для очисних споруд, які будуть встановлено в кінці реалізації проєкту. Цього року на завершення проекту передбачено 5 950,0 тис. гривень. Бюджет для України: 770 139,24 євро (з яких грант ЄС для України – 693 125,31 євро, власний внесок – 77 013,92 євро).

На найближчий час запланували під’єднання об’єкту до лінії електропередач, встановлення двох каналізаційних насосних станцій мережі та відновлення доріг.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити