Юрій Гамар забув, як виглядає депутат Зіновій Рівняк?

SambirWZ
49

Юрій Гамар забув, як виглядає депутат Зіновій Рівняк?

Про ставлення депутата Самбірської міської ради Володимира Кульчицького-Поливки до традиційних позачергових сесій ми знаємо. Минулого четверга він таки прийшов у ратушу на нагальне зібрання, однак не зареєструвався. Тобто, ніби є, а ніби й нема…

МИ НЕ сумнівалися, що Володимир Богданович у той чи інший спосіб пояснить свою поведінку. І справді, коли вичерпали порядок денний, він попросився за основну трибуну міста і виголосив заяву від свого та від імені ще одного обранця Зіновія Рівняка, мовляв, у ратуші постійно і системно порушують регламент міськради, закони та Конституцію, допускають кричущі порушення. Лише після обіду напередодні повідомили про позачергову сесію…

Реакція міського голови Юрія Гамара була цікавою: спочатку він перепитав у пана Кульчицького-Поливки, хто такий Рівняк? Може давно його не бачив і призабув? Чи може то такий тонкий мерський гумор? А вже потім сказав: сесія розподілила майже 15 мільйонів гривень, зокрема 2 мільйони додала на зарплати медикам і стільки ж – освітянам. Та порадив авторові заяви піти чи у лікарню, чи у якусь школу і спитати, чи правильно зробили депутати, зібравшись на термінову сесію? Сказати, що заява шанувальника регламенту, законів та Конституції викликала у сесійній залі емоції, не можемо. Зате сталося те, що здивувало усіх – після виступу Володимира Богдановича  через прочинене вікно у зал владних засідань влетів голуб – з числа тих, які обгаджують площу Ринок. Обранці вирішили, що це добрий знак, бо то голуб миру, а не горобець чи ворона.

Того ж таки дня Зіновій Рівняк, якого забув мер міста, дав і себе чути, і свої тлумачення: «Що спонукало мене до виголошення цієї заяви? За майже 4 роки каденції тільки третина сесій – чергові, а решта – позачергові. Позачергова сесія ради скликається в окремих випадках. Повідомлення про скликання позачергової сесії публікується в засобах масової інформації з пропонованим порядком денним. Цих норм регламенту посадові особи ратуші не дотримуються, а значить порушують закон. В Самбірській міській раді окремі випадки стали щоденною нормою, а розгляд заяв та звернень громадян затягується на невизначений час.

Важливі питання життєдіяльності міста жодного разу не були поставлені на розгляд громади. Мало того, за міського голови Гамара Ю.П. не проведено жодного громадського слухання з будь-якого питання, а сам голова вже 3 роки не складає звіту перед громадою міста на безпосередній зустрічі з виборцями. Чому жителі вулиць Рівної, Ясної, Милярської, Сонячної та Річної до сьогоднішнього дня не бачать ремонту, що був передбачений в бюджетному фінансуванні? Якби я голосував за прийом львівського сміття, за щомісячне преміювання голови, секретаря ради та заступників міського голови та їх призначення, проти звільнення Дмитришина Ю.Л. з посади, за перешкоди у розвитку СШ №4 та школи-ліцею ім. А.Струся, за «єврофонтан», за службовий автомобіль майже за 900 тис., за «мудрі» світлофори, що обійшлися громаді більше, ніж у 900 тис. грн., тоді б відбувся торг совістю. Більша частина депутатського корпусу погодилася на такий торг.

Я принципово не відвідую позачергові сесії, адже проекти рішень, що плануються на сесію ради, повинні бути подані до секретаря не пізніше як за 25 днів до їхнього розгляду на пленарному засіданні. Щодо останньої сесії, яка була скликана на 1 серпня. Розпорядження міського голови №177-р від 31 липня 2019 року про скликання LV позачергової сесії ради розміщене на сайті лише 1 серпня, тобто в день сесії. Хто з самбірян міг дізнатися про порядок денний? Чи можна погоджуватися з таким станом справ? Звісно,  ні. В Самбірській міській раді порушення норм чинного законодавства стало нормою. У своє оправдання щодо скликання позачергових сесій ратуша аргументує питаннями фінансування освіти, медицини, соціальної сфери, харчування дітей пільгових категорій, щоби протягнути «потрібні» питання для окремих».

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити