Юрій Гамар запевнив, що ВОДА у Самборі БУДЕ!

SambirWZ
55

Юрій Гамар запевнив, що ВОДА у Самборі БУДЕ!

Те, що Самбірський водоканал може опинитися у борговій ямі, усі знали ще задовго до виборів. Про цю ситуацію ми ще колись випитували у міського голови Юрія Гамара, як то буде, але він загалом оптимістично ставився до проблеми, згадуючи той «вічний» факт, що борги на підприємстві були ще за колишніх керівників, а зараз вийшли на регулярну проплату, зарплата є, відрахування йдуть, але давній борг є борг… Говорив також про те, що тепер створені у колективі відповідні побутові умови. Але вода для мешканців міста була у безперебійному режимі, крім аварійних ситуацій, тому особливого напруження тема боргів водоканалу у пересічного містянина не викликала.

АЛЕ якщо справа таки потрапила до суду, то мусить бути рішення. Воно з’явилося 19 листопада. До окружного адміністративного суду звернулася обласна податкова про накладення арешту на водоканалізаційні кошти та інші цінності, що знаходяться у банках.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має податковий борг в сумі 6 мільйонів 427 тисяч  гривень. Зазначає, що Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 09.06.2016 року у справі №813/908/16 було стягнуто з Самбірського ВУВКГ податковий борг в сумі більше 2 мільйонів. Крім цього, Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 27.12.2016 року було стягнуто з Самбірського ВУВКГ податковий борг в сумі більше 1 мільйона гривень.

У зв‘язку з тим, що вжиті позивачем заходи щодо погашення заборгованості перед бюджетом не мали позитивних наслідків, а у відповідача недостатньо майна, яке може бути джерелом погашення податкового боргу, позивач попросив накласти арешт на кошти та інші цінності платника податку.

Відповідач (водоканал) відзив на позов не подав, в судове засідання жодного разу не з‘явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про що свідчить рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення. За таких обставин, суд вирішив розглядати справу на підставі наявних у ній доказів у відсутності відповідача… Зрештою, нам так і не зрозуміло, чому водоканал проігнорував запрошенням до суду? Може б, якби пролив потоки сліз, то й Феміда не була б такою жорсткою…

За відповідачем обліковується заборгованість, яка виникла перед бюджетом в сумі 6427,7 тис. грн., в тому числі по ПДВ – 5700,00 тис. грн., по ПДФО – 542,00 тис. грн., по військовому збору – 10,8 тис. грн., по податку на прибуток – 56,4 тис. грн., по рентній платі за воду – 86,0 тис. грн., по рентній платі за надра – 3,9 тис. грн., по платі за забруднення – 28,6 тис. грн.

Оскільки у відповідача наявний податковий борг та недостатньо майна, яке може бути джерелом погашення податкового боргу, тому суд дійшов висновку про наявність підстав для накладення арешту на кошти та інші цінності відповідача, що знаходяться в банку, з огляду на що позовні вимоги контролюючого органу задовольнив повністю.

Ситуація не з приємних. До речі, такі ж моменти у господарці міста виникали й раніше – суди накладали арешти на майно, потім це майно опинялося десь у податкових заставах. Були моменти, коли борги списували як безнадійні. Траплялося, що окремі підприємства-боржники просто переставали існувати, а натомість реєстрували на тій же базі інші… Такий собі виробничий стиль життя… Як будуть виходити з ситуації зараз, не знаємо. Хоча спробували зателефонувати міському голові Юрію Гамару з проханням прокоментувати можливі варіанти, але він у той час був на бюджетних слуханнях, не мав як спілкуватися, проте запевнив нас, а відтак містян, що ситуація не позначиться на водопостачанні міста.

І на тім спасибі…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити