Юрій Гамар мав повідомити Юрія Гамара про звільнення депутата Пицика

SambirWZ
112

Юрій Гамар мав повідомити Юрія Гамара про звільнення депутата Пицика

У одному з попередніх номерів “Високозамківської Самбірщини” ми написали про те, що міський голова Самбора Юрій Гамар звільнив з посади завідувача юридичним відділом ратуші, депутата міської ради Романа Пицика. На нашій пам’яті це перший випадок з часів демократичних мерів, які дозволили собі звільнити депутата. Попередні господарі ратуші “люляли” депутатів, називали їх “аелітою нації” і іншими гарними словами, і хоч могли ненавидіти обранців, але їх не звільняли. Проте у нинішньому Самборі багато чого може відбуватися вперше.

Ми найменше хотіли б захищати пана Пицика – ще бракувало нам юриста захищати, але навіть на наш неюридичний розум, звільнення обранця відбулося з порушенням закону, незважаючи на те, що юристів в ратуші більше, ніж достатньо, причому на перших ролях… Ну, Юрій Гамар міг не знати, але ж, наприклад, кандидат правничих наук, секретар ради Юрій Дмитришин забув? Принаймні, про існування статті 33 Закону Про статус депутатів місцевих рад. Стаття називається “Охорона трудових та інших прав депутата місцевої  ради”. “Депутат  місцевої  ради  може  бути звільнений з роботи з ініціативи  власника  або  уповноваженого  ним органу від займаної посади… за  умови  його попередження   в   порядку,   встановленому   законом.   Про  таке попередження  відповідний  власник  або  уповноважений  ним  орган письмово  повідомляє  не  менш  ніж  за 15 днів відповідну місцеву раду”. Отож, роботодавець Юрій Гамар, звільняючи підлеглого юриста, але депутата Романа Пицика, мав не менше, ніж за 15 днів повідомити інших депутатів, що буде звільняти Пицика. Такого, як переконали нас обранці, не було. Про імовірне звільнення Романа Євгеновича вони дізнавалися з різних джерел, тільки не від мера на сесії. І для гумору: Юрій Петрович – як роботодавець, мав повідомити Юрія Петровича – як голову всіх депутатів, про звільнення Романа Євгеновича…

Нам стало відомо, що Роман Пицик переходить на правничу практику, яку здійснюватиме у судах. Станом на зараз, уже слухається одна справа – екс-юрист ратуші оспорює свою першу догану. І має на приміті ще чотири позови проти ратуші. Хоче  довести своє незаконне звільнення, а потім домагатися відкриття проти керівництва містом кримінального провадження. Нагадаємо, Романа Пицика звільнили за численні порушення трудової дисципліни, порушення присяги службовця органів місцевого самоврядування.

Коментуючи ситуацію для журналістів, міський голова Юрій Гамар зазначив, що він уже півроку на посаді і не відчув, що відділ Романа Пицика працює злагоджено, вчасно реагує на певні ситуації, більше того, відділ раніше допустив ряд помилок, через які бюджет був змушений виплачувати комусь колись недоотриману зарплату за вимушені прогули. Мер, імовірно, мав на увазі Всеволода Горняткевича і суди про поновлення його на директорській посаді школі-ліцею. До слова, юридичний відділ зараз має тільки одного юриста Михайла Яніва, а тому буде організований конкурс на заміщення вакантних посад і мають прийти молоді, грамотні фахівці. Має розпочатися конкурсна процедура… І щоб далеко не відтягувати, ми перепитали у мера про оргвисновки, які він обіцяв своїм підлеглим, виступаючи одного разу перед батьками та вчителями четвертої школи. Юрій Петрович дипломатично відійшов від відповіді, зазначивши, що і тут має бути витримана процедура. Не знаємо, чим закінчиться процедура і коли закінчиться, але четверта школа чула прозвільнення чиновників.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар