Юрій Гамар має шанс на старті сформувати депутатську більшість

SambirWZ
36

Юрій Гамар має шанс на старті сформувати депутатську більшість

Спробуємо спрогнозувати ситуацію, яка чекає на Самбірсчьку міську владу з першою та наступними сесіями. Але для початку про тих 26 щасливчиків, яким поталанило зайняти місця в «міському парламенті». Якщо Старосамбірщина не розпорошувала своїх голосів, а зосередилася на чотирьох партіях, то Самбір і села Стрілковицької сільради делегували аж дев’ять партій – перевиконали всі «плани»… 

ОТОЖ, від «Слуги народу» в раду увійшли Іван Денькович – директор ТзОВ «Ринок-Сервіс», Юрій Дмитришин – секретар ради, Роман Павлішак – підприємець.

Народний Рух України: підприємці Степан Пельчар, Зіновій Рівняк, Василь Головчак.

Самопоміч: Олег Полюга – директор ПТМ «Самбіртеплокомуненерго», Василь Бондарець – пенсіонер, Святослав Ухач – заступник міського голови.

Європейська солідарність: Віталій Кімак – голова Самбірської районної ради, Ліля Гайдучок – підприємець, Ігор Маленький – начальник відділу податків і зборів фізичних осіб Головного управління Державної податкової служби у Львівській області.

Українська Галицька партія: Світлана Якубовська – директор гімназії, Ярослав Стародуб – підприємець.

Свобода: Юрій Лешкович – підприємець, Володимир Ковалів – директор КП Самбірської РР «ВТК», Оксана Проскурняк – головний бухгалтер КП Самбірської РР «ВТК».

Батьківщина: Любов Мосійчук – директор середньої школи №10, Володимир Мурайко – директор ТзОВ «Максим».

Сила і честь: Микола Лозинський – тимчасово не працює, Надія Черевична – тимчасово не працює, Олег Гентош – начальник відділення Товариства з обмеженою відповідальністю фінансової компанії «Константа М».

Голос: Олег Онищук – інженер РФ «Львівська залізниця» СВП «Самбірська дистанція електропостачання», Наталія Юзв’як – директор СЗШ №4, Андрій Бубнюк – тимчасово не працює, Надія Шпак – завідувач Самбірський МРВ ДУ Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Ось таким у нас вийшов політичний букет з «троянд» та «тюльпанів». Беремо право на певні міркування. Виглядає на правду на те, що зміниться список «Європейської Солідарності», оскільки діючий голова райради Віталій Кімак обраний, крім того, у Самбірську районну раду і, не виключно, буде претендувати на посаду голови. Тоді від «ЄС» у міську раду проходить Іван Романяк, директор Самбірського АТП-14608. Якщо бути максимально об’єктивним, то ми б відпустили місце у міській раді Ярославу Кузьмяку, який у більшості своїм коштом та зусиллями йшов як у депутати, так і в мери, підтягуючи товариство. Судячи з тієї трійки, яка є у його партії «Сила і честь» і яка уже увійшла у протоколи ТВК, ніхто не поступається… І нарешті про тих, хто зайняв найбільше місць у раді, – партія Голос. Для нас це стало певним відкриттям, бо насправді їхня кампанія не була аж такою активною, щоб взяти стільки мандатів. Але це може бути наше суб’єктивне враження… Маємо для нового депутатського корпусу ще певні міркування. Знову стали обранцями деякі з тих, які дружно не приходили на сесії попередньої каденції. З прізвищами зачекаємо… Так ось, ми розуміємо, що обрали не того мера, якого б ви хотіли, але сачкувати чи ховатися за чиїсь плечі ще одну п’ятирічку, щоб лиш тицяти дулями в бік ратуші, не випадає… Місцеві журналісти дослідили, що не усі обранці мають навіть вищу освіту, хоча це не показник, бо вища освіта не додає в наш час успішності і достатку грошей. Маємо і офіційно тимчасово непрацюючих депутатів, хоча з вигляду і не скажеш, що вони на чужому утриманні.

Тепер про арифметику. Таке враження, що дев’ять партій, які перемогли, насправді ділилися на дві половинки: прихильники Юрія Гамара та Тараса Копиляка. До антигамарівської коаліції можуть увійти Голос, Рух та Сила і честь – це 10 голосів, всі інші будуть або тримати на початках нейтралітет, аби про щось домовлятися, або будуть відверто Гамарові. Одне слово, Юрій Петрович, за нашим спостереженням, здобув не лише власну перемогу, а й можливість сформувати депутатську більшість, зважаючи бодай на ту обставину, що навіть опозиціонери можуть похитнутися. В новітній історії ми це уже проходили.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити