Як в анекдоті: з татом прийшов на сільську дискотеку, а з мамою пішов додому…

SambirWZ
399

Як в анекдоті: з татом прийшов на сільську дискотеку, а з мамою пішов додому…

«Високий Замок» вирішив поговорити про те, про що інші газети цнотливо мовчать, зі старосамбірським лікарем-гінекологом Юрієм СІДАКОМ

Якщо людина вдень начитається газет з децентралізацією, поганими дорогами, аваріями, тупістю чиновників, то хіба їй вночі до сексу?.. Ми вирішили, що трохи еротики нашій газеті не пошкодило б, бо це так само життя, і зібрали для медиків немало запитань, які можуть видаватися цікавими і корисними. «Про це» без надмірної цноти погодився поговорити з нами акушер-гінеколог Юрій Сідак….  Тим паче, мусимо відсвяткувати у такий спосіб День закоханих, який в Самборі в особливому пошанівку, бо маємо в церкві Різдва Пресвятої Богородиці мощі Святого Валентина – опікуна закоханих.   І що цікаво, саме того дня в Самбір з’їжджається немало страждущих кохання…

-Розпочнемо здалеку. Чи потрібно батькам у час розвиненого Інтернету розповідати своїм дітям, звідки вони взялися?

-Одноозначно, потрібно. Діти у своєму вихованні та розвитку у більшості рівняються на батьків, тому їхня думка для них є визначальною. Не варто довіряти у цій ситуації Інтернету. Дитина, якщо навіть влізла на цікаві сайти, то відрізнити зерно від полови їй важко… У нас років два тому сталася ситуація, коли 15-річна дівчина стала на облік як майбутня матір… Якби з нею раніше «попрацювали» батьки, то цього не сталося б. Тому розпочинати статеве вихання варто до часу статевого дозрівання, а це для дівчаток – 10 років, для хлопчиків – 12.

-З якого віку, за вашим спостереженням, розпочинається інтимне життя у дівчаток та хлопчиків? І головне: чи ранній вік шкодить здоров’ю? І ще. Де раніше розпочинається секс – в селі, чи в місті?

-Зазвичай, коли молода особа стає на облік вагітних, то в профілактичній бесіді розпитуємо про початок статевого життя. У дівчат, як правило, у 16-17 років, а у юнаків – дещо пізніше – 18-19. При постановці на облік, хочемо ми цього чи ні, розпитуємо і про кількість партнерів, бо велика кількість партнерів негативно впливає на організм жінки. Хочу сказати, що велика кількість сприяє поширенню інфекцій та збільшує ризик виникнення патологій… І нарешті, за нашими спостереженнями, сексуальне життя в селі розпочинається раніше, ніж у місті. Бо сільські батьки більше зайняті своєю роботою і до сексуального виховання дітей руки не доходять. Це як у анекдоті: «Пам’ятаю, що з татом прийшов на сільську дискотеку до клубу, а з мамою пішов додому»…

-Сьогоднішня молодь доволі розкута… Як юнаки, так і дівчата вголос на вулиці можуть матюкатися, а відтак – обніматися, цілуватися – не соромляться нічого. Це норма?

-Це через низький рівень культури і нестачу словникового запасу. Це заразом і проблема педагогів.  І це брак уваги батьків до своїх дітей. Як вдома спілкуються батьки, так спілкується і їхня дитина на вулиці. Доступ до Інтернету також сприяє розкутості…

-Старший пан недавно ділився спостереженнями, мовляв, що то тепер за молодь: повключають собі заборонені фільми, самі подивляться, потім під покривалом самозадоволенням займаються. От ми в їхні роки тільки й чекали, щоб в суботу-неділю до клубу піти і якусь дівку притиснути… Чи вважається самозадоволення у чоловіків та жінок нормою до певного віку? І чи є якийсь негативний вплив на психіку людини від заборонених фільмів?

– Враховуючи доступ до Інтернету, сайтів знайомств, «сексу по телефону» і легкого доступу до порносайтів, сьогоднішня молодь набагато швидше статево дозріває, стає більш обізнаною у досить серйозних питаннях. Не виключено, що після таких фільмів і відбувається ранній початок самозадоволення.

Часте самозадоволення призводить до подальшого розбалансування у майбутньому сексуальну житті. Якщо юнак чи дівчина звикають до самодозадоволення, то потім подружнє життя не викликає належного сприйняття. Речі, про які ми говоримо, стосуються лише підліткового віку.

-Свого часу вважалося, що до шлюбу не має бути ніякого сексу. Але це було «свого часу». Чи вартує «пристрілятися» в ліжку одне до одного ще до того, як офіційно одружитися? А раптом не підійдуть…

-Все залежить від морального і психологічного виховання дітей. Однозначно відповісти на це запитання не можна. Тут мова йде про індивідуальність кожної особи і я не в праві давати поради, але існує левова частка розлучень через те, що не пізнали одне одного до шлюбу. Можливо, я не маю права так казати як християнин, але як медик – зобов’язиний.

-Як часто проблеми сексу можуть ставати причинами розлучень?

-Зі мною як з лікарем жінки відверті. І це справді проблема. Зі статистики, 30 відсотків розлучень – це проблеми сексу. Прикро, але це правда.

-Життя нині таке, що хтось з сім’ї на заробітках. Він там, вона тут, спільної постелі не розділяють. Як їм то «тут», то «там» вдовольняти свої фізіологічні потреби?

-Це питання глобального державного масштабу. Хтось з сім’ї змушений виїжджати на заробітки. Матеріальне забезпечення  стає на перший план і важливіше, ніж постільні утіхи… Це – своєрідний тест: скільки часу партнери можуть утримуватися від сексу і наскільки вони люблять одне одного. З медичної точки зору, відсутність сексу тривалий час призводить до психологічних травм партнерів. Я не можу в цій ситуації давати конкретних порад.

-Чи вважаєте ви, що у нас мають бути секс-шопи?

-Зважаючи на обставини, про які ми казали вище, можу допустити, що такі шопи були б доречними, але я не хотів би диктувати підприємцям якусь волю.

-Колись медики задля доброго здоров’я рекомендували пацієнтам  утіхи 2-3 рази в тиждень. Ця норма збереглася? І, хто, як видається, частіше відмовляється від утіх (голова болить), чоловіки чи жінки? Та й заразом, у якому віці секс «йде на пенсію? Ваші спостереження…

-Для сексу пенсії нема, але у надто старшому віці (після 70-ти) секс може і шкодити. У такому віці люди, як правило, мають хворе серце або підвищений артеріальний тиск. Тому емоції в постелі не конче бажані. Щодо сексуальних контактів, то у кожному віці є свої мірки. До 30 років – 2-3 рази в тиждень. І це норма. До 40 років – 1-2 рази в тиждень, а після сорока – за потребою, чи за вимогою, чи за станом здоров’я.

-Що відбувається з чоловічим та жіночим організмом, якщо нема регулярного сексу?

-У чоловіків – це загроза виникнення захворювання простати, а у жінок – гормональний дисбаланс, що веде до порушення менструального циклу і відповідно, до психологічних розладів.

-З вашої точки зору, слабкості у чоловіків побільшало?

-Це питання задавайте кращій половині людства… А в принципі, імпотенція, на щастя, не є поширеною.

-Чи соромляться жінки, чоловіки спілкування з сексологами чи сексопатологами, яких у лікарнях на наших теренах нема?

-Люди не соромляться у вузьких колах спілкуватися з медиками на цю тему, але в районах таких посад лікарів нема. Жінки говорять про це з гінекологами…

-Якщо гінеколог чоловік, це нормально? І як на це треба реагувати законним чоловікам?

-Є певна категорія фахівців-чоловіків, які стоять на порядок вище, ніж гінеколи жінки. Я перепрошую, але жінки кажуть, що у чоловіків руки легші.

-Чисто чоловіча проблема – простата, яка знаходиться у такому делікатному місці, з яким чоловіки не часто люблять ходити до лікарів, а інколи затягування проблеми хіба її поглиблює. Як чоловікам позбутися сорому?

-Власне здоров’я має стояти вище, ніж якийсь сором. Повірте мені, жоден пацієнт жодного лікаря нічим не здивує. Тому сором тут абсолютно недоречний, окрім того, усі чоловіки старше 40 років просто зобов’язані, як і жінки в гінекології, проходити постійно обстеження.

-Давайте поговоримо про аборти. Їхня кількість зростає, чи спадає. Чи лікарі вмовляють залишити плід, чи готові стати до операційного столу заради заробітку, перепрошую… І чи є аборти причиною поганої демографічної ситуації?

-Кількість абортів зменшилася через те, що чоловіки або жінки на заробітках…А відтак – демографічна ситуація плачевна.

-Чоловіки зраджують жінкам і навпаки, бо хочуть нових відчуттів в постелі. В інших світах є публічні доми, в нас – ще ні… І як бути, і де тих свіжих вражень шукати?

(співрозмовник відмовився коментувати цю тему)

-Що б ви порадили тим, які вступають у шлюб з «нерівним віком»? Чи то вона занадто старша, чи він бере набагато молодшу за себе?

-Для справжнього кохання вік значення не має, але кожен має усвідомлювати, на що йде…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити