Яке то щастя – свої квадратні метри

SambirWZ
72

Яке то щастя – свої квадратні метри

Дві сім’ї дітей-сиріт в один день стали власниками квартир 

ТІ, ЯКІ мають дах свій над головою, не задумуються, яка це велика цінність. Дах сприймається, як щось звичне… А що робити тим, хто не має не те, що даху над головою, а й  надії самотужки здобути його? Така доля могла б спіткати кількох вихованців Лаврівського сиротинця…

19-річний Микола та 17-річний Василь Юськіви уже вийшли на свої хліба. Один вчиться у Львові на художника, інший – на автомеханіка, але тією оселею, яка проводжала їх у самостійне життя, був сиротинець. Мати померла, коли синочкам було по кілька років. Батькові важко було давати собі раду, тому віддав у Лаврів. А потім і сам помер. Хата в Тур’є через те, що не було доброго господаря, зійшла на нич і жити у ній неможливо. Але це уже сумна історія, до якої не хочеться повертатися, тим паче, у хлопців відтепер починається нове життя… А ще сиротами виховувалися 18-річний Ігор та 12-річний Назар Лужецькі. У них з батьками не склалося, тому опіку взяла тітка Оксана Терлецька. І їхній батьківський будинок у Сушиці не витримав випробування часом – діти зосталися без даху над головою.

…Вони чи не першими прийшли у сесійну залу, бо минулої п’ятниці їм мали вручити ключі від нових помешкань. Юськіви отримують житло у Кульчицях на Самбірщині, а Лужецькі – у Старому Самборі. Це держава їм купила квадратні метри. Щось пішло коштом держбюджету, щось у складчину – з районного та обласного бюджетів. Ключі від квартир вручали депутат обласної ради Михайло Гичка, керівник обласної служби у справах дітей Володимир Лис, керівники району Тетяна Терлецька, Руслан Пупа. Вони говорили про те, що то дуже благородна справа – виділяти гроші на придбання квартир для сиріт. І Львівщина першою в Україні розпочала цю справу. Десяток дітей-сиріт з району уже на своїй території. І це тільки за два роки. Михайло Гичка сказав, що чужих дітей нема і не може бути, бо це наші діти, які потребують тепла, а Володимир Лис, похваливши Старосамбіщину, зазначив, що в області цьогоріч 75 дітей здобули житло.

…Не знати, як воно буде далі, але знаємо точно, що сиротинця у Лаврові уже не буде. Там, за словами львівського пана, влаштують центр підтримки сім’ї та дітей.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар