Як журналіст «Високого Замку» вперше у Самборі на електронних торгах перший жек продавав

SambirWZ
194

Як журналіст «Високого Замку» вперше у Самборі на електронних торгах перший жек продавав

Скільки коштує 1 гривня?

Ми кілька разів, зважаючи на сенсацію, рекламували на сторінках  газети продаж будівлі колишнього жеку №1. Міськрада задля поповнення бюджету, виставила її на торги за ціною, яка видалася нам фантастичною, – 5 мільйонів 200 тисяч гривень.

Ми не порпаємося у чужому товарі, бо на кожен товар знайдеться покупець, однак будівля ледь не сторічної давності, час над нею трохи поглумився, підточив пліснявою, грибком, але заразом кількість квадратних метрів немала. Продавець, не виключено, встановлюючи вартість, вважав, що це місце максимально наближене до ринку, або, скажемо так, міської торговиці… Але торги не відбулися і за усіма нормами, вартість зменшили на половину. Якби і ця сума виявилася непідйомною для багачів, об’єкт зняли б з торгів, але… Минулого четверга нашого репортера запросили подивитися, як виглядають електронні торги. Ми не раз бачили в телевізорі аукціони, але там інакше – там усі один одного бачать, а тут тільки комп’ютер перед очима. У визначений час, коли запрацювали торги над нашим жеком, а участь брали п’ять учасників, з’явилася перша сума – 3 мільйони 100 тисяч, наступна – 3 мільйони 900 тисяч, за якусь хвилю – 4 мільйони 200 тисяч – у мене голова почала крутися від чужого багатства і подумав, що мільйонери справді існують. Здавалося, ось він переможець, ач ні – з’являється дуже цікава сума 4 мільйони 200 тисяч 1 гривня. І саме цей покупець стає переможцем. Уявляєте – лише одна гривня стала переможною… Після того вартість ніхто більше не піднімав. Ми вітаємо нового господаря, щоправда, навіть не знаємо, хто це, але дуже хотіли б, щоб то був наш, самбірський – аби можна було похвалитися заможністю окремо взятих осіб.

І тут у мене виникло підступне запитання: а що, коли анонім просто пожартував і ніколи більше не з’явиться? Це ж треба бути повним невігласом, аби таке питати. Усе просто – кожен учасник торгів перед тим, як стати у чергу, мав внести своєрідну заставу чи гарантію у розмірі 260 тисяч гривень. Якщо учасник, чемно дочекавшись закінчення торгів, не зійшов з дистанції, то йому 260 тисяч повертають. Якби хтось з переляку викинув себе, то позбувся б кругленької суми – це ж треба, як усе жорстко. Переможеним, які не здалися, кошти повертають. Лідерові торгів ця сума входить у вартість об’єкта. Тепер міський бюджет став багатшим на дуже круту суму, а я, захопившись дійством, готовий і надалі брати участь у торгах, виключно як глядач, бо до учасника не доріс.

За словами міського голови Самбора Юрія Гамара, виручку пустять на ремонт вулиць.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити