Як Мирон Пацай шукав винних в недолугій нарізці майбутніх громад

SambirWZ
167

Як Мирон Пацай шукав винних в недолугій нарізці майбутніх громад

Територіальний поділ Старосамбірщини став топ-темою сесії районної ради. З минулого випуску «Високозамківської Самбірщини»: до нас приїжджав перший заступник губернатора області Василь Лозинський і сказав, що часи добровільного об’єднання минають, а відтак нас «поріжуть» у Києві так, як самі вважатимуть за потрібне. У столиці визначили певні критерії примусового об’єднання, хоча останнім часом критерії дещо пом’якшили і з’явилася надія на те, що район матиме не три об’єднані громади, як нам нав’язують, а більше.

І це стало причиною поговорити, хоча нині маємо право дорікнути сільським радам тим, що, маючи чотири роки на добровільне згуртування, усі сиділи мовчки і тішилися, що мають керівний стілець та печатку. Тепер же, коли припекло, починаємо гарячкого шукати вихід з ситуації та винних. Наприклад, зараз оголосили про «шлюб» уже окремі Міженецька та Новоміська ОТГ, але чи їх почують? Пропонували до цієї змички увійти і Нижанковицькій ОТГ, але та відмовилася. Стрілківська округа і надалі хоче залишатися самостійною – не входити у Старосамбірську ОТГ.

Перший заступник голови РДА Руслан Пупа переконаний, що чим більше ОТГ в районі, тим вищий рівень конкурентності. Ми не зрозуміли логіки, але нехай… Він висловив думку про шість окремих громад… Одне слово, депутати напишуть у вищі інстанції звернення, у якому викладуть свої міркування щодо децентралізації та поділу району на громади. І знову ж таки: чи їх почують?

Можна було б поставити крапку у цьому місці, але виникла не зовсім стандартна ситуація. Депутат Мирон Пацай вирішив з’ясувати, хто у всьому цьому винен. Звісно, на його думку, керівники району, які мали б захищати район. В емоціях дійшов до того, що районні очільники «присіли на потоки з мікропроєктів». Аби пересічний читач зрозумів, на що Мирон Дмитрович натякав, то скажемо: працюють до мікропроєктами – будуть, ремонтують, лагодять і, не виключено, щось мають з того у ліву кишеню… Всі ті звернення, які депутати приймають, ніякого ефекту не приносять. Винні і неактивні депутати, винні і журналісти місцевих видань, які не інформували громади про децентралізацію, більше того, журналісти начебто заробляють собі імідж на нинішній владі, вихваляючи її. Наш репортер не втримався після таких звинувачень пана Пацая і попросився до слова – бодай би на тих правах, що не пропустив жодного сесійного засідання. Заробляння на іміджі – це повний абсурд, ми просто пишемо те, що є. Про децентралізацію писали дуже багато разів і кому це було цікаво, той і читав. Брати на себе вину за ту чи іншу кількість громад нам зовсім не хочеться. І нарешті, наш репортер попросив Мирона Дмитровича розтлумачити, що мав на увазі, коли говорив про те, що районні керівники присіли на потоки з мікропроєктів? Бо це пряме звинувачення у зловживаннях. Пан Пацай обіцяв нас кудись вивезти і щось показати – мабуть, будівельні об’єкти, а потім сказав, що його слова зовсім не натяки на якісь зловживання і позаду нас сидить юрист, який може це довести. Признатися, ми любимо, коли Мирон Пацай на сесіях «двіжує», але інколи треба фільтрувати «базар». От навіщо було йому згадувати Василя Курія, який, мовляв, чотири роки бореться з крадіями лісу, а віз і нині там? Пан Курій, видно, не хотів встрявати у суперечки, а лиш підкреслив, що у цій залі уже відчутний подих наступних місцевих виборів. А з нашої точки зору, Василь Курій хоч лісівників та крадіїв лякає, а дехто у принципі нічого не робить для громад. Уже після сесії ми почули міркування депутата Ігоря Піхоцького, який відверто заявляє, що пан Пацай, мешкаючи у Львові, майже не займається депутатською діяльністю, приїжджає у Старий Самбір хіба накаламутити. І згадав, що «Школярик» у рідному селі Мирона Дмитровича – в Райновій, почав їздити тільки після його (Ігоря Піхоцького) втручання та помочі голови райради Тетяни Терлецької… Важко визначити показник активності того чи іншого депутата, але ми спробували і райрадівські статисти вивели нам такі цифри: з початку року відбулося вісім пленарних засідань, а Мирон Дмитрович був лише двічі. Відбулося чотири комунальні комісії, в яких працює пан депутат, але присутнім був хіба на одній. Показники, відверто кажучи, паскудні. І з таким «надабанням» шукати винних у провалах децентралізації геть не пасує.

У понеділок вранці депутати та активісти поїхали в ОДА домагатися правди в децентралізації.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити