Як нас довкола пальця обводять…

SambirWZ
194

Як нас довкола пальця обводять…

Поліція Самбірщини застерігає: активізувалися телефонні та Інтернет-шахраї! «Шахраї» – це найчастіше особи віком до 35 років, які поповнюють свої гаманці чужою довірливістю та й працювати важко не треба. Молоді люди на рівні користувача володіють комп’ютерною технікою (а більше не треба) і вельми розкуті у спілкуванні по телефону.

Детально зупинимося на найбільш популярних видах шахрайства. Дзвінок по телефону. У цьому випадку «актори» розігрують цілі вистави. Представляються, як правило, поліцейськими, працівниками банків, представниками мобільних операторів і т.д.«Представник банку» повідомляє, що з метою забезпечення збереження грошових коштів, які є на банківській картці, необхідно зробити певні дії, при цьому довірливий клієнт «на автоматі» називає свої дані і дані картки. Все, гроші, вважай, уже пішли. Насправді, будь-яка діяльність для безпеки коштів проводиться тільки в філії банку.

Дзвінок «з поліції», як правило, надходить вночі. Сонну жертву простіше обвести довкола пальця. Невідомий повідомляє, що родич абонента «затриманий» (дорожньо-транспортна пригода, наркотики, хуліганські дії) і йому загрожує великий термін ув’язнення. Для «звільнення» потрібні гроші, які необхідно перерахувати на вказаний рахунок, причому у чітко обмежений час. Перелякані алярмово біжать до терміналів і оплачують «звільнення». І ніхто не наважується просто взяти слухавку і подзвонити «винуватцеві» нічного хаосу… Дзвінок надходить на телефон і співрозмовник каже, що абонент в ході розіграшу виграв великий приз (автомобіль, побутова техніка). Але для отримання треба сплатити лише кілька відсотків від реальної вартості подарунка. Люди, думаючи, що їм насправді поталанило, оплачують частку, але виграш не надходить. Покупки через Інтернет. Як відомо, в сучасному суспільстві, щоб придбати річ, не обов’язково йти на ринок. Маючи ґаджет, підключений до Інтернету, людина стає «всемогутньою». Кілька хвилин – і ти володар бажаноі речі. Але тут не все так просто. Серед тисяч пропозицій  Інтернет – ресурсів ми з вами, звичайно, будемо шукати річ з найнижчою ціною. І навіщо офіційні сайти магазинів, якщо є ресурси з оголошеннями. Там можна знайти свою «мрію» за заниженою ціною. Знаходимо товар, зв’язуємося з продавцем, він товар висилає тільки після передоплати, оплачуємо, чекаємо, але марно.

Юлія БУРА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар