Як Рудківська громада відстоювала право на свою лікарню

SambirWZ
290

Як Рудківська громада відстоювала право на свою лікарню

Володимир ШВЕДА.

Депутат Самбірської районної ради.

І у цьому аспекті так звана оптимізація торкнулася і Рудок та власне того, що ми називаємо шкодою для медицини. Згідно з проектом головного лікаря, у хірургічному відділенні Рудківської лікарні мали скоротити ставку хірурга. На перший погляд, одна ставка одного хірурга начебто нікого і нічого фінансово не рятує, але саме ця ставка ставить під загрозу існування усього хірургічного блоку Рудківської лікарні. Автоматично при цьому ж скорочується ставка операційної медсестри, санітарки та ще кількох осіб.

 

При цьому у лікарні залишається лише один хірург, який в принципі не має права оперувати, бо хтось має бути асистентом. Іншими словами, на хірургії Рудківщині поставили б хрест. І смію нагадати, що лікарня обслуговує до 15 тисяч осіб – жителів Самбірського району та значну кількість мешканців Городоцького, які, хоч і є жителями сусіднього району, але громадянами України, що мають право на швидке і якісне медичне обслуговування. Я б не хотів вмішуватися у проблеми оптимізації, які веде головний лікар, але не можу мовчати, бо йдеться про здоров’я і життя людей, які мешкають далеко від райцентру.

Зважаючи на, це я як депутат, як мешканець Рудок просто не міг мовчати, а тому минулого тижня разом з депутатами міськради, райради, однодумцями винесли це питання на сесію міськради. Нас підтримали не тільки рудківські медики, а й небайдужі містяни і, як наслідок,  створили ініціативну групу з числа депутатів, громадських діячів. Основна мета – не допустити свавілля ЦРЛ у так званій оптимізації. Ще раз хочу наголосити – я за те, щоб видатки на медицину зменшилися, щоб медицина стала ближчою до людей, а рівень послуг зріс, але я категорично проти, аби під гарячу руку не наламати таких дров, що потім не знати, де і як людям рятувати своє здоров’я. Ми звернулися до сільських рад нашої округи, до голови Самбірської РДА Олега Домчака, народного депутата України Ярослава Дубневича і відчули підтримку у тому, що не можна необдуманими кроками наносити шкоду людям. Я переконаний у тому, що найближчим часом територіальна реформа все ж відбудеться і тоді вже самі громади будуть визначати, що їм потрібне і що вони зможуть утримати фінансово. Через це поспішний адміністративний вплив вважаю недоречним. До слова, пишаюся з того, що головний лікар ЦРЛ Юрій Денько дослухався до нашої позиції і відмінив наказ, який здійняв у Рудках так багато галасу.

 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар