Як у Самборі об’єднану громаду створювали

SambirWZ
130

Як у Самборі об’єднану громаду створювали

Це питання обранці внесли на позачергову сесію, що відбулася минулої п’ятниці. Питання звучало доволі делікатно – про положення, на підставі якого будуть влаштовувати громадські слухання. Це далеко не об’єднання з сусідніми сільрадами, це лише перший крок до початку процедури.

Депутат Володимир Кульчицький-Поливко довго розповідав про те, як має, згідно з законодавством, тривати процедура добровільного об’єднання. Як аргумент навів той факт, що держава матеріально допомагає новим громадам, а місто, не об’єднуючись ні з ким, губить великі мільйони. Щоб їх не губити, треба когось зі сусідів кликати до “шлюбу”. “Шлюб” має бути добровільним, ніхто нікого силоміць до “загсу” не поведе. Ми не сподівалися, що ця тема викличе немало емоцій. Наприклад, Степан Кузьо домагався, щоб вирахувати ефект об’єднання, наприклад, зі Стрілковичами… Йому пробували пояснити, що вираховувати будуть тоді, коли процедуру запустять. Світлана Дутко зазначила, що згідно з перспективним планом, який уже затверджений, економісти підрахували, що нам буде корисно поєднатися зі Стрілковицькою сільрадою. І хоч всі розуміли, що мається на увазі під цим об’єднанням, та тільки Світлана Степанівна першою видала “таємницю” – після об’єднання можливі нові вибори влади та  закликала колег не боятися і ще раз мужньо перевірити себе голосуванням. Далі почали говорити про імовірні об’єднання не тільки зі Стрілковичами, згадували Ралівку, Городище, Бабино, Бісковичі, Воютичі і навіть село Конів Старосамбірського району. Як би хто не вправлявся у знанні географії регіону, але ще треба знати, чи хтось взагалі  хоче “шлюбуватися” зі Самбором…

І все ж, депутати прийняли рішення про початок процедури об’єднання, хоча виникло цікаве питання: хто взагалі цим буде займатися? Володимир Кульчицький-Поливко зазначив, що в міськраді сидять люди, які отримують зарплату з бюджету, от нехай і працюють. Нам важко сказати, чи до такої поради дослухаються, але якщо міський голова Юрій Гамар утримався при голосуванні, то цим самим дав зрозуміти, що не зацікавлений у об’єднанні з кимось, а відтак – у нових виборах. Він навіть засумнівався у тому, чи добре зробили на Самбірщині, організувавши стільки об’єднаних громад. Ну, якщо першій особі міста це не цікаво, то, повірте, що й селяни довкілля не будуть цікаві об’єднуватися у Самбірську громаду.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар