Як четверта школа під ратушу ходила

SambirWZ
207

Як четверта школа під ратушу ходила

Тема четвертої школи зі самої четвертої школи перейшла під ратушу. Минулого четверга там зібралося близько сотні батьків учнів та вчителів. В принципі, дійство називалося пікет, хоча сам Юрій Гамар вважає це дещо м’якшою акцією – зустріччю з народом. Як би не називалося, суть не особливо міняється. Люди прийшли рятувати свою одинадцятирічку від оптимізації, придуманої чи то в ратуші, чи то у відділі освіти…

Акція мала розпочатися з початком засідання міськвиконкому, який власне і давав старт реформам у цій школі. Була чутка, начебто саме на цьому засіданні виконкому мали ініціювати звільнення директорки школи Н. Юзв’як, але ніхто не казав, за які гріхи, хоча, як відомо, безгрішних нема… Якби звільнення відбулося, то все було б логічно і підтвердило б певні здогадки: нинішні владоможці друляють з посад тих, хто був раніше і став неугодним. Раніше, нагадаємо, директор школи Наталія Юзвяк керувала усією освітою міста.

Люди під ратушею почали скандувати “Руки геть від четвертої школи” та “Гамар, вийди до народу”. Юрій Петрович вийшов до народу, але з тилу – десь з боку Народного дому. Треба віддати належне: не побоявся поспілкуватися з розлюченим натовпом. Хоча спілкування як такого не було. Сторони говорили про своє і одна одну, здається, не чули. Торкалися і інших тем, потім знову поверталися у школу. Підтягнулася “важка економічна артилерія” в особі працівників відділу освіти, однак і виконуючому нинішні обов’язки керівника освіти Святославу Ухачу не вдалося переконати громаду, що школі буде ліпше, коли там не буде старших класів.  Теза мера полягала у тому, що під осінь викладачам забракне коштів на зарплату і вони знову прийдуть під ратушу… Емоційна зустріч тривала близько двох годин і ловив себе на думці, що ми все це вже десь чули. У підсумку, начебто домовилися до того, що цього тижня відбудеться засідання контактної (модне нині слово) групи з числа громади, вчителів, влади і напрацюють єдино правильний проект рішення, який і піде на сесію. Хоча на сайті висів проект рішення сесії, який безапеляційно рекомендує школі позбутися старших класів. Загалом люди мали б бути задоволені таким прийомом мера і обіцяною комісією, але під завісу все одно крикнули “Ганьба” – ну, на всякий випадок – щоб розслаблявся, щоб не забував мер, хто його наймав на роботу…

Усі ці  освітянсько-політичні  “хороводи” нагадують нам одягання порток через голову. Спочатку треба було доповідати громаді про реальний фінансовий стан в освіті, переконувати у необхідності економити гроші, а потім опустити, наприклад, з відділу освіти примірний план оптимізації і не для однієї чи двох шкіл міста, а для кожної зокрема. І тоді директори самі б собі думали, що їм треба скоротити, аби зекономити. Бо питання від людей: чому вчепилися тільки четвертої школи, і досі залишається без відповіді. Та поки на це питання шукають відповіді, ратуша і відділ освіти упевнено ведуть свою тему. Наприкінці тижня директори четвертої школи Наталія Юзв’як та школи-ліцею Оксана Цимбира отримали попередження за те, що належним чином не попередили відділ освіти про те, що у них батьківські збори. Ми не сумніваємося, що це стягнення є напрочуд справедливим… Наступною вже буде догана…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар