Якщо асфальт злазить разом зі снігом…

SambirWZ
252

Якщо асфальт злазить разом зі снігом…

Я не водій, тому, коли їду по ямах у чужій машині, це мене не дуже переймає… Інша справа, коли тему затіває водій, а потім додає, що газети мало пишуть про погані шляхи. Це уже задіває мої професійні ґонори.

Заділи мене, коли їхав вулицею Франка – це було акурат після того, коли станув перший великий сніг. Дивіться, каже шофер, торік ремонтували, а тепер уже ями, які до весни стануть ще більшими. Визнав йому рацію і подумав, що за нагоди, коли весна прийде, треба буде людям про це сказати. Проте, губернатор області Олег Синютка нас випередив і минулого тижня інформаційні агентства дружно підхопили його ідею – якщо разом зі снігом буде злазити  асфальт, то треба телефонувати на “гарячу лінію” – 112. Заразом господар області дав команду силовикам розслідувати можливі фінансові зловживання у Львівоблавтодорі під час ремонту доріг. Нагадаємо, цією дорожньою структурою керує наш земляк Андрій Сліпецький. Хоча ми добре розуміємо, що сам Андрій Степанович не буде одночасно у всіх закутках області, де ремонтують дороги. Зрештою, ми торік, коли почався сезон ремонтів, не раз писали, що і місцеві урядовці у селах, і активісти мали б пильнувати за тим, щоб асфальт стелили якісно, бо насправді не асфальт стелимо, а свої гроші. Треба сказати, певного ефекту досягли. Наприклад, коли минулого тижня у “білому домі” звітував голова Самбірської РДА Микола Фрей, то у заслуги собі (і це справедливо) відніс той момент, що торік змусив дорожників переробляти асфальт на дорогах у бік Місткович, Верхівців, Лук. Майстри переробили, бо що мали робити? Заразом Микола Михайлович зазначив, що у нас  є надто мало фірм, здатних добре виконувати дорожні роботи. Якусь там незначну кількість мільйонів з доріг Самбірщина повернула, бо стелити асфальт пізно восени, коли вже небо плаче, або морози підтискають – все одно що кошти у багнюку закатувати.

І щоб не повертатися до теми доріг знову, скажемо про минулий снігопад. Перший раз дороги, а головно тротуари в Самборі підсипали пісочком так, наче зупку підсолювали чи приперчували. Це викликало хвилю обурень пішоходів-виборців, які, падаючи, згадували відомі у Самборі прізвища. Коли минулого тижня засніжило, комунальна команда мера Юрія Гамара спрацювала краще – видно, досвід приходить. Дороги розчистили швидше і якісніше, а тротуари основних шляхів щедріше підсипали пісочком. Нарікань було менше.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар