Якщо вночі на алкоголь є попит, то його все одно знайдуть
Президент України підписав закон, який надає органам місцевого самоврядування повноваження вводити заборону на продаж алкоголю у визначений час доби. Тобто, якщо місцеві сесії встановлять такі графіки, то так тому і бути.
ЯКЩОхтось буде порушувати норму, його оштрафують на суму від 510 гривень (п’ять пляшок доброго алкоголю) до 1700 гривень. Заборона на продаж горілки, пива, столових вин і слабоалкогольних напоїв не поширюватиметься на ресторани. Окремі ради в Україні уже приймали рішення про такі заборони. Проте, що цікаво, ці заборони неодноразово вимагав скасувати Антимонопольний комітет, посилаючись на те, що вони не передбачені законом. У наших містах так само є нічні магазини, які продають спиртне. В містах – все офіційно – через чек, і реалізація, як правило, під камерами відеоспостереження. Гірша справа на дискотеках у селах – там «питейні заклади» не закриваються, доки не стихне дискотека, бо твереза дискотека – то якась насмішка…
Ми не будемо сперечатися ні з Президентом, ні з місцевими радами, які можуть приймати рішення про заборону, але глибоко переконані у тому, що тупими заборонами нічого не вдіємо. Навпаки – місце на ринку споживання порожнім не буває. Тим паче, коли на товар є попит. Якщо заборонять в офіційних нічних крамницях торгувати, то трунок відразу почнуть реалізовувати нічні таксисти, домашні точки. Хіба ми не проходили той момент, що серед ночі можна було постукати у якусь шибку на першому поверсі і вам передадуть у віконечко алкоголь розмаїтих марок, але за цінами значно вищими. Ті, які захочуть випити пізно вночі, все одно знайдуть собі розраду. Тому до цього питання треба підходити мудро.
Роман ІВАНЧУК.