Якщо Максим Козицький продав наші землі, то нехай хоч гроші у нас залишаться

SambirWZ
99

Якщо Максим Козицький продав наші землі, то нехай хоч гроші у нас залишаться

Новина минулого тижня на сенсацію не потягнула, але все одно цікаво. Виявляється, голова ЛОДА Максим Козицький продав дві земельні ділянки у Рудківському дендропарку для розміщення будівель переробної промисловості, інформує сайт «Варіанти».

ЗГІДНО з розпорядженням від 23 квітня, Максим Козицький продав дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення загальною площею 2,0837 га у Самбірському районі за 1 мільйон 826 тисяч гривень ТОВ «Вест Агро Груп» без розстрочення платежу. Вартість однієї ділянки 1 003 582 гривні та другої 822 526 гривень. Отож, майже 2 мільйони гривень. Зазначимо, пише сайт, ділянки знаходяться на території Рудківського дендропарку, який входить до заповідного фонду України. Журналісти дослідили, що ТОВ «Вест Агро Груп» створене у 2015 році у Львові і займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, а статутний фонд фірми становить 10 тисяч гривень. Власником фірми є мешканець села Солонка Кобелюх Гжегож Сильвестер, а керівником місцевого відділення є Віталій Брийовський. Спочатку стало дуже цікаво: голова ЛОДА продав землі в знаменитому Рудківському дендропарку! Аврал! Та потім на цю тему «сів» голова земельної комісії Рудківської ради Іван Пиртик і пояснив нам, що ж воно є насправді. А насправді, все не на стільки сенсаційно, як виглядає. Мова йде про будівлі колишнього «Заготзерна», а гектари насправді не на території дендропарку, а поруч. Радше, біля залізничної станції. Будівлі колишнього підприємства давно були продані-перепродані, а зараз мова йде про викуп землі під приміщеннями – не будуть же нові власники тримати свої будівлі на своїх плечах. Хоча пана Пиртика здивувало інше: навіщо було продавати все і відразу, чи не ліпше було тримати «ту курку, яка несе золоті яйця довго», тобто щороку брати орендну плату за землю. Ну, але, як кажуть, поїзд поїхав…

Хоча пан Пиртик загострив увагу, і має рацію, на іншому: у чий бюджет підуть два мільйони з проданої Рудківської землі? Він як юрист понишпорив у всьому діючому законодавстві і таки знайшов – гроші мають йти у місцевий бюджет. Але законотворець настільки цікавий, що під місцевими бюджетами можна розуміти і бюджет Рудківської громади, і Самбірської районної, і Львівської обласної ради. Тобто, де опиняться ті майже 2 мільйони, наразі не знаємо, хоча переконані у тому, що якщо вже ЛОДА продавала щось новим власникам будівель біля дендропарку, то гроші нехай би віддала нам – або Рудкам, або на крайній випадок – Самбірщині, але вже ніяк не Львівщині… Ми б дуже хотіли, аби так було.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити