Якщо пікетувальників траси Хирів-Самбір засудять, сплатимо штраф разом!

SambirWZ
172

Якщо пікетувальників траси Хирів-Самбір засудять, сплатимо штраф разом!

На Старосамбірщині нестандартна ситуація – сільських голів, активістів запрошують до поліції давати пояснення з приводу того, що вони свого часу заблокували дорогу біля Хирова з бажанням домогтися в обласної влади ремонту шляху Хирів-Самбір. 

Спочатку перероджували шлях у день вшанування жертв Саліни, потім – коли у Хирові відбувався поважний форум, що його організував народний депутат Андрій Лопушанський. На цю імпрезу їхав губернатор Олег Синютка і ще якийсь поважний Єврочиновник. Звичайно, губернаторові було неприємно, що групка активістів блокувала шлях.

В принципі, акції з перекриття шляхів – то є кримінальна відповідальність. І так було завжди, а не тільки зараз, коли траси прийшли в негодність. Але ситуація дійшла до точки кипіння і змусила водіїв та пасажирів виходити на дорогу. Як підмітив один заїжджий на Старосамбірщину письменник, поки доїхав, то від стукотіння на ямах, у нього випали з зубів дві пломби. Люди, як нам видається, навіть знаючи про кримінальну відповідальність, все одно виходять. Вважають, що цим галасом привернуть увагу влади. А може, якби не виходили, то й досі Хирів-Самбір був би танкодромом – фу, яке заїжджене порівняння. Кримінальні провадження, як правило, поліція відкриває, але потім ті провадження кудись діваються. Тільки не у цьому випадку… Не так давно (ми про це писали) активістка Любов Кузьма, побачивши на зібранню самого губернатора, нагадала йому про діряву дорогу, але реакція Олега Синютки була несподіваною – він перед тим, як щось відповісти, сказав, що вимагає, аби правоохоронці розслідували і довели до кінця справу проти активістів, які вийшли на трасу. От поліцейські і доводять, запрошуючи на допити пікетувальників. Ми собі подумали, що пан Синютка не мав би так голосно про це казати, міг би потім шепнути стражам порядку на вушко, бо коли на загал, то це тільки обурило нарід. Обивателі так просто на трасу не йдуть – встали з будуна і вирішили: а, постоїмо собі трохи, покличемо кореспондентів і увійдемо в історію…Зрештою, поліцейські, та й сам губернатор, бувають і пасажирами, і водіями – тому ями для всіх однакові. Мабуть, після вказівної настанови обласного очільника справу блокувальників таки доведуть до суду. Ну, що їм можуть дати? Ну, штраф дадуть… Є пропозиція: щоб той штраф не падав на одну кишеню, зібрати гроші усім миром. Репортери “Високого Замку”, які так само їздять з Хирова до Самбора, готові додати свою гривню.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар