Якщо Самбір об’єднається зі Стрілковичами, то перевиборів влади не буде – це уже точно

SambirWZ
187

Якщо Самбір об’єднається зі Стрілковичами, то перевиборів влади не буде – це уже точно

В Україні приймають дуже багато законів, але досвід показує, що простий обиватель мало на них реагує. Але ми б не хотіли, щоб документ, за який проголосував парламент минулого тижня, залишився поза увагою. Тим паче, Самбір – місто обласного значення і ці речі має знати, адже законотворень почасти поставив крапки над «і» у давніх суперечках чи сумнівах.

ЗАКОН, так би мовити, узаконює значущість таких міст у плані децентралізації. Наш консультант з питань децентралізації, голова Самбірської районної ради Віталій Кімаккаже, що і раніше, згідно з реформами та Перспективними планами, міста такого рівня могли об’єднуватися з сусідніми селами. З одного боку, це був би розвиток міст, які опинилися затиснутими зусібіч земельними паями сусідів, з другого – і села здобували б міський розвиток. Такі «шлюби» давали шанс спільно розвиватися, бо держава виділяла об’єднаним багато грошей. Самбір ці кошти, на жаль, втратив, однак новий закон відкриває шлях містові приєднувати до себе села на добровільних засадах – як раніше, але уже без проведення позачергових виборів. Закон полегшив життя владоможцям, бо раніше такі міста боялися об’єднань, точніше, перевиборів. Тепер їх не буде. Захочуть, наприклад, Стрілковичі жити в одній “родині” зі Самбором, приймають рішення, проходять повну процедуру, починаючи з громадських слухань, і живуть спільно. Але це за умови, якщо першим зробить крок Самбір, запропонувавши такий «шлюб». Інший бік медалі. До наступних планових виборів залишилося якихось два роки. І чи захочуть міста обласного значення «ламати» усталений ритм життя уже нині, питання риторичне.

Це повідомлення цінне і для опозиціонерів. Нагадаємо, приблизно рік тому була у них ідея долучити Стрілковичі до Самбора і провести нові вибори. Ми ще тоді сумнівалися, що так вийде, а зараз наші сумніви підтвердили і парламентарі, тому мер Самбора Юрій Гамар може спокійно досиджувати каденцію. Направду, хто його зніме – він же Гамар…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар