Якщо хлоп вкрав дерево на дрова, то це не злочин?

SambirWZ
46

Якщо хлоп вкрав дерево на дрова, то це не злочин?

Працівники ДП «Старосамбірське ЛМГ» похвалилися тим, що затримали на гарячому крадіїв лісу. Банальне повідомлення. Нас вразив не стільки факт, скільки коментарі до нього. 

ОТОЖ, лісівники під час рейду з охорони лісу в урочищі «Бучів» Страшевицького лісництва виявили незаконну рубку деревини. Частина щойно зрізаних дерев знаходилася на місці злочину, то ж, не залишалося нічого іншого, як влаштувати засідку. Наступного дня вранці старання оборонців дали результат і разом з поліцейськими затримали трьох місцевих мешканців. За фактом Старосамбірське відділення відкрило кримінальне провадження. Шкоду, заподіяну лісу, оцінили у 130 тисяч гривень. Якось так… А потім були коментарі. Віктор П. вважає, що «вагонами вивозять і нічого, а тут простий чоловік дрова заготовляв на зиму». І поруч такі ж міркування від Іванни С.: «Ви б затримали ці лісовози, які круглі сутки вивозять ліси. А тут страшні збитки прості люди завдали тим, що зрізали якесь там сране дерево. Це просто жах. І позор вам».

Останніми роками не зле працює психологія: якщо їде машина з деревиною, то це уже сприймається, як злочин, хоча деревина може бути абсолютно законною – у нас ще не ліквідовані лісгоспи… Так, є немало порушників і серед самих лісівників, про що ми постійно пишемо, поліція регулярно відкриває провадження, а вони все одно тирять… Але чомусь людська психологія абсолютно не реагує на те, що «проста людина зрізала собі сране дерево». Виходить, обивателям можна красти, чи то пак, брати своє, народне? І чим тоді один злочин відрізняється від іншого? Чому треба оправдовувати деревину на зимові дрова? Якось не зовсім логічно, правда? Це те саме, що до вашого помешкання вліз злодій і вкрав не шість крісел меблевого гарнітуру, а лише один. То він не крадій?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити