Якщо імовірні злочинці втекли, то охоронець не винен

SambirWZ
176

Якщо імовірні злочинці втекли, то охоронець не винен

Начальник Самбірського ізолятора тимчасового тримання  Ярослав Проць, якого звільнили через втечу трьох злочинців, повернувся на посаду в поліції через суд. В оприлюдненій постанові Львівського апеляційного адмінсуду вказано, що мають виплатити ще 85 тис. грн. неотриманої внаслідок звільнення зарплати.

ПОСАДОВЦЯ звільнили у листопаді 2016 року – за місяць після того, як із камери тимчасового тримання втекло троє ув’язнених. Потенційним злочинцям вдалося розібрати стіну будівлі, розпиляти решітку камери, яка виходила у внутрішній двір відділу поліції, і втекти, перелізши через огорожу. Двоє з них покинули тимчасове пристанище ще перед першою годиною ночі, а третій – близько 20:00, тобто через 19 годин після втечі перших в’язнів. І увесь цей час, як з’ясувалося, працівники поліції не перевіряли камери. Двох втікачів затримали впродовж кількох днів, а ще одного – через півтора тижня.

Втеча стала можливою через службову недбалість працівників поліції. Через втечу в’язнів на поліцейського, який чергував в той день, наклали штраф. Начальника ІТТ на підставі висновку службового розслідування звільнили, однак той подав позов на Нацполіцію Львівщини, вимагаючи повернути йому роботу.

У грудні 2017 року Львівський окружний адмінсуд задовольнив позов Ярослава Проця, однак після цього юристи Нацполіції Львівщини подали апеляцію. Втім, як свідчить оприлюднена 25 липня постанова Львівського апеляційного адмінсуду, поліція вдруге програла суд, тож Ярослав Проць таки повернеться на посаду начальника ІТТ..

Судді вирішили, що начальник не може втрачати посаду через втечу в’язнів, оскільки у момент інциденту він був не на службі – у нього закінчився робочий день. До того ж, застосовуючи найсуворіше дисциплінарне покарання, Нацполіція не змогла довести, що Ярослав Проць бажав чи свідомо допускав можливість втечі в’язнів. Враховуючи це, його і повернули на посаду, зобов’язавши Нацполіцію відшкодувати йому за вимушений прогул значущу суму грошей. Ця постанова суду вже набула чинності і може бути оскаржена у касаційній інстанції, щоправда це не завадить начальнику Ярославу Процю виконувати обов’язки керівника підрозділу.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар