Як Іван Пикус Грозьово від чуми врятував…

SambirWZ
201

Як Іван Пикус Грозьово від чуми врятував…

Як і слід було очікувати, Африканська чума у Грозьово стане сенсацією на усю Україну і вийде на міжнародний рівень. І хоч чогось особливо страшного нема, однак через ту кляту чуму білоруси ввели тимчасові обмеження на ввезення на свою територію із Львівської області живих свиней, готову продукцію зі свинини та корми.

А голова Львівської ОДА Олег Синютка відвідав у Львові ветеринарну лабораторію, яка визначає хвороби тварин. Відвідав – щоб подивитися, чи є достатньо надійної апаратури. До речі, була чутка, що Олег Михайлович відвідає багатостраждальне Грозьово, але не приїхав.

А депутати Старосамбірської районної ради, зібравшись минулого тижня, взялися за чумну тему. І навіть прийняли якесь потрібне у такій ситуації рішення. Тон розмови задав сільський голова Федір Поліжак, констатував той факт, що лаборанти виявили цю біду в селі, але ніякі свині більше не дохли. Здохли в одному приватному господарстві, а тому у сельчан виникли сумніви: а чи була чума? У селі кажуть, що одноразовою акцією з вирізання поросят понесли значні фінансові збитки. Адже свині мали рости, тим паче, для них наготували кормів, а порізавши частину худоби на м’ясо, не знають, як далі бути. Кажуть, на Старосамбірщині розкупили умить усі морозильні камери… Крім того, пан Федір каже, що в селі стоїть три блокпости, на яких чергують поліцейські та ветеринари і стоятимуть до 7 листопада… А він, війт, змушений годувати 9 чиновників, бо насправді, не залишиш голодними охоронців села. Ми співчуваємо голові, бо і продукти недешеві, і дружина сільського керманича не може постійно їм варити зупу… І повідомлення, яке нас потішило: за час карантину у Грозьово народилося 81 порося. Біда бідою, а пологи – за розкладом. Як підмітили журналісти, свиноматки ж не знають, що у них чума…

Керівник держпродслужби Богдан Венцик був по-державницьки виваженим і розповів обранцям те, що ми вже давно знаємо: свині здохли, провели аналізи і як у Львові, так і в Києві, дійшли висновку: то Африканська чума. Відразу фахівці вжили необхідних заходів і хвороба, Богу дякувати, не здобула статусу епідемії, що має властивість стрімко поширюватися. Пан Богдан констатував той факт, що важко знайти порозуміння з населенням. Люди не допускали фахівців на власні обійстя. Зрештою, ми уже писали попередніх разів, що досягти порозуміння непросто, бо ґазди терплять збитки. І їх можна зрозуміти…

Орест Бонк, голова РДА, застеріг депутатів, щоб не вживали певних прізвищ, а потім розповів про те, як влада та фахівці боролися з чумою і, мабуть, завдяки вмілим заходам, хвороба вщухла. Орест Едуардович сказав, що мав розмову з головним ветеринарним лікарем України і той сказав, що на грозівському варіанті можна вчити студентів на тему, що таке Африканська чума? Зрештою, приїзд такої фігури свідчить про те, що чума таки була… Інакше б не прибув.

Далі слово взяв Іван Пикус – депутат райради. І хоч твердив, що начебто говорили, аби прізвищ не вживати, але чуму виявили якраз у господарстві його матері. Тому вважає за потребу виступити: акурат у той час був за кордоном, але не в Африці. Бо тамтешній люд вирішив, що коли Іван був за кордоном, то неодмінно в Африці і у жмені привіз трохи чуми… Спростував будь-які претензії з приводу того, що він підкупив експертів, аби вони чуму «намалювали» на папері, аби потім отримати компенсацію. Грошей родині Пикусів не потрібно, а з приводу “купівлі” аналізів, ну, люди добрі, ніякий лаборант не візьме на себе мужності таке написати, бо це занадто серйозна справа – читайте на початку статті про перестороги білорусів… Іван Пикус твердить, що його сім’я несе велику моральну шкоду, бо в селі її цькують… Чого тільки вартують погрози односельців спалити хату… Крім того, до Африканської чуми додають трохи політики, бо за пана депутата голосували земляки, а він їм – чуму взамін. Іван Пикус переконаний, що саме завдяки йому чума не набула поширення… Сесійний сюжет на свинську тему знімали львівські телевізійники. Не виключено, на прохання пана Пикуса. Якщо у всьому, про що сказав депутат, ми його підтримуємо, то телепіар на поросятах у тему не вписується.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар