Євген Квас заїхав на чужу територію?

SambirWZ
217

Євген Квас заїхав на чужу територію?

Те, про що нам розповів директор районного комунального підприємства, депутат Самбірської райради Володимир Ковалів, тягнуло на сенсацію, але коли почали досліджувати тему, самі ж сенсацію відмінили, проте тема нам видалася цікавою. Володимир Іванович так і сказав: керівник СКП «Об’єднане» Євген Квас обманює самбірян.

ТЕПЕР деталі. Ралівка оголосила конкурс на вивезення твердих побутових відходів і зголосилися два підприємства – Володимира Коваліва і Євгена Кваса. Закони конкуренції витримані, все гаразд. Та тільки Володимир Іванович програв справу, бо Євген Володимирович поставив ціну за один куб непотребу – 15 гривень. І це у той час, коли містяни платять 21 гривню. Справді, грабунок, подумали ми собі… Крім того, виявляється, міське підприємство зайшло на районну (чужу) територію. Поруч з тим, пан Ковалів вирішив, що знає, навіщо добродію Квасу вихід на Ралівку? Бо спецмашина, виїхавши за межі міста, може податися в Дрогобич, аби вивозити звідти чужий непотреб на наш полігон. І активісти уже не впильнують. І як далі так піде, резюмує Володимир Іванович, він буде балотуватися на голову Самбірської об’єднаної громади з тим, аби навести лад у комунальній господарці і, кого треба, того звільнити. Назвав ряд авторитетних в місті осіб.

Ми не могли не взяти коментар з приводу серйозних звинувачень у пана Кваса. Для початку про ціни. Справді, «Об’єднане» виставило 15 гривень за куб, зважаючи на те, що з Ралівки сміття будуть забирати лише раз у тиждень, а в Самборі беруть щодня. Тому й така різниця. До нього зверталися мешканці Ралівки з проханням вивозити від них сміття. В принципі Ралівка не так далеко, а тому доволі часто ралівчани привозять своє сміття на власних автівках і кидають у міські контейнери. Пан Квас здивувався деяким звинуваченням і у відповідь зазначив, що як може вигравати тендер комунальне підприємство району, якщо взагалі не має свого полігону, а користується міським, і за це платить. А що стосується Дрогобича, то співрозмовник нагадав, що коли він прийшов на посаду у Самбір, з сусіднього райцентру возили непотреб, і, якщо є потреба, він скаже, хто це незаконно робив… Зараз Самбір сміття з інших міст не приймає. Сільське сміття пан директор назвав якісним. Ми й не здогадувалися, що такий термін існує. Виявляється, люди в селах не кидають в контейнери галуззя, траву, скло, будівельні відходи, а тому це сміття дуже пасує сортувальній лінії. І нарешті про чужу та свою територію. Євген Володимирович пояснює, що сміття – це бізнес і ніхто нікому не забороняє вести комерцію там, де вигідно. Він працює на СКП «Об’єднане», а районні колеги – нехай працюють на себе. А з приводу того, що Володимир Ковалів йде на посаду голови об’єднаної громади, висловився коротко: «Бог в поміч».

Здається, комунальники побили горщики. І це у той час, коли, як ми недавно писали, районне підприємство винне «Об’єднаному» більше 100 тисяч гривень за складування сміття. Євген Квас, хоч сам відчуває фінансові проблеми, але з розумінням ставився до ситуації, бо селяни у часі пандемії дуже мляво оплачують за послуги. А подекуди хитруни вдаються до економії своїх грошей. Платять за сміття раз у три місяці, бо не хочуть кожного разу оплачувати банківські квитанції.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити