Іван Романяк обіцяє не перевозити пільговиків з деяких сіл, бо війти гроші не платять

SambirWZ
211

Іван Романяк обіцяє не перевозити пільговиків з деяких сіл, бо війти гроші не платять

Журналістів у боротьбі з боржниками використали як страшилок, але ж не будуть нами лякати кожного місяця…

Пасажири, як відомо, діляться на дві категорії: ті, як платять за проїзд, і ті, які не платять. І хоч журналісти, яких зібрав на пресконференцію керівник Самбірського АТП-14608 Іван Романяк, це знали, але він авторитетно нагадав, бо з того якраз і розпочалася наша розмова. До слова, цифри, які нас вразили більше, ніж усе інше. Виявляється, на території Самбірщини, включаючи ОТГ, є 6600 пільговиків, а у самому Самборі – 2730. Чесно сказати, багато, але це не інваліди, це і люди, які мають особливі заслуги перед народом – учасники бойових дій…

НЕ ВАЖКО здогадатися, що тема зустрічі стосувалася того, як органи місцевого самоврядування розраховуються з автоперевізником за пільговиків. Тобто, за їхній проїзд повинні платити платники податків. І цими грішми розпоряджається влада. Практично усі влади на наших теренах платять. Не у повному обсязі, не стільки, скільки хотілося б колективу Івана Романяка, але хоч щось. Проте є дві громади – Бісковицька і Вільшаницька, які на час пресконференції і копійки не дали, а на календарі уже був кінець травня.

Пан директор нагадав, що на початку року усі владні мужі підписали відповідний меморандум. Тобто, погодилися на міжміських рейсах пільгово перевозити учасників бойових дій, добровольців АТО, осіб з інвалідністю, отриманою під час війни, членів сімей загиблих, інвалідів першої групи по зору та їхніх супроводжуючих. На приміських рейсах – учасники бойових дій, добровольці, інваліди війни трьох груп, члени сімей загиблих, інваліди першої групи та супроводжуючі, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС першої та другої категорій, діти з інвалідністю, реабілітовані та діти багатодітних родин. Ми навмисне все це деталізуємо, аби не виникало зайвих запитань. Отож, підписуючи з перевізником момерандум на пільгове перевезення, чиновники, у тому числі з Біскович та Вільшаника, зобов’язувалися за своїх платити. Іван Романяк каже, що дуже багато разів нагадував війтам Володимиру Андрущенку та Любові Ковалик, але вони лише обіцяли… Далі керівник підприємства розповів про свої складнощі – бензин дорогий, запчастини – захмарні і, якби мудрі економісти підрахували, у скільки обходиться перевезення одного пасажира на мінімальну відстань, скажімо, від села – до села, то вийшло б 15 гривень. А у самбірських перевізників – 7. Тобто, констатує Іван Миколайович, ми не енергетики і не газовики, аби триматися за європейські ціни, ми, каже, враховуємо бідність наших людей, почасти за рахунок своїх прибутків.

Усе зводилося до заяви Івана Романяка про те, що оскільки голови згаданих ОТГ не розрахувалися з автопідприємством, він перестає з 1 червня возити пільговиків зі сіл Бісковичі, Лановичі, П’яновичі, Максимовичі, Викоти та Вільшаника, Монастирця, Лукавиці, Лопушного, Черхави і Сприні. Попросив, аби пільговики з цих сіл не мали претензій до перевізників, не скандалили з невинними водіями, а бунтували виключно проти голів ОТГ. При цьому, додав Іван Романяк, на час введення таких санкцій пільговики мали б мати разом з посвідченнями про пільги і документ, який засвідчує місце проживання.

Все начебто йшло до завершення, проте хтось із журналістів настирливо попросив господаря автопідприємства при нас зателефонувати до голів ОТГ. Іван Миколайович трохи впирався, бо набридло йому бути у ролі прохача, але потім погодився. Володимир Андрущенко обіцяв перерахувати певну суму на початку червня, а Любов Ковалик ствердила, що день перед тим уже передали платіжку у казначейство. Маємо підозру, що наша присутність у кабінеті директора і обіцянки описати фінансове нехлюйство зробили свою справу. Уже потім пан Романяк змилосердився і відстрочив свої «санкції» проти пільговиків-боржників до 1 липня, зазначивши, що навіть коли і розрахуються, то борги чи то пак, випрошування боргів все одно залишаться.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити