Іван Романяк передбачив скандали у маршрутках уже з перших днів нового року

SambirWZ
185

Іван Романяк передбачив скандали у маршрутках уже з перших днів нового року

Автопідприємство втомилося бути благодійником для величезної армії пільговиків

Пільгове перевезення пасажирів – це та дратівлива тема, яка дуже турбує людей, котрим держава надала право безкоштовно користуватися громадським транспортом. Але благородна держава декларує свої наміри, а розраховуватися мусять або перевізницькі підприємства, або місцеві бюджети. І така ситуація є стабільною, а тому час од часу головний перевізник регіону Іван Романяк – директор АТП-14608, збирає журналістів на пресконференції. Таке відчуття, що Іван Миколайович розповідає нам одне і те ж…

Хоча минулого тижня риторика була дещо жорсткішою і, схоже, те, про що почули, таки стане реальністю. З 1 січня наступного року минає термін меморандуму, що його підписали керівники АТП Львівщини та урядники області, про перевезення певної категорії пасажирів. Мова йде про учасників бойових дій, бійців-добровольців, інвалідів, які стали такими внаслідок війни, членів родин загиблих та інваліди першої групи по зору і їхні супроводжувальники. Керівники підприємств слова дотримали, а влада, як звикло, ні. Іван Романяк переконаний, що надалі виступати у ролі благодійників автопідприємства уже не можуть. Напередодні він розіслав в органи місцевого самоврядування листи з проханням закладати у бюджети певні суми для пільговиків. На день пресконференції було відомо, що Самбірський район закладає півмільйона гривень, реакції Самбірської ратуші ще не було, а ОТГ повністю ігнорують прохання перевізників. Такі ж листи від підприємств пішли і у Львівську ОДА, мовляв, зверніться в облраду, щоб та передбачила відповідні суми, але і такого документа не було… Складається враження, що у львівських кабінетах сидять фантастичні люди, далекі від життя. Тим не менше, минулого тижня керівникам АТП з ОДА надійшли примірники чергового меморандуму про перевезення пільговиків. Документ, судячи з усього, теж декларативний, бо не підкріплений грошима. У день, коли пан Романяк закликав до себе журналістів, відбувалася сесія обласної ради. Як стало потім відомо, певні суми таки заклали, але як підрахував один з обранців, на пільговика припала навіть не одна гривня у місяць. Йдіть покатайтеся на таку суму самі… А на Львівщині, до слова, 127 тисяч пільговиків.

Іван Романяк розповів, що його колеги уже втомилися штурмувати владні кабінети, аби їм повернули гроші, і дуже попросив пільговиків, а головно – учасників бойових дій, самим потиснути на урядників, бо з нового року, якщо грошей не буде, водії не братимуть пільговиків на безкоштовний проїзд. Винними стануть ті ж водії, бо учасники війни свої права знають. Буде дуже боляче відмовляти. Зізнається Іван Миколайович, ці люди заслужили своє право на безкоштовний проїзд. Однак,  скандалів не уникнути.

На 2019 рік Самбірщина та ОТГ закладали в бюджеті півтора мільйона гривень на пільговиків, хоча у Стрийському районі, скажімо, 10 мільйонів… Але дивною є поведінка деяких ОТГ. Наприклад, Бісковицька передбачила лише 9.50 гривень на пільговика в місяць, а Новий Калинів, який має на своїй території військову частину, з якої бере великі податки, лише 1 гривню 66 копійок. Це просто сором і зневага до військовиків, вважає Іван Романяк. Якщо відбудеться монетизація пільг і учасник АТО з Калинова отримає на руки півтора гривні, то що потім скаже місцевій владі? А ще господар пресконференції розповів, що вимоги перевізників цілком законні, бо у відповідності до чинного законодавства,замовником видів та послуг для пільговиків є органи місцевого самоврядування, які мусять передбачати видатки на пільговиків. Якщо не закладають, або якщо закладають в неповному обсязі, то просто порушують закони.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити